SİYASET
Giriş Tarihi : 12-12-2019 14:46   Güncelleme : 12-12-2019 16:19

Deniz: ‘CHP Bemin Değil Bizim Olacak'

21 Aralık’ta yapılacak Kongre öncesi CHP İlçe Teşkilatında partililerle bir araya gelerek adaylığını açıklayan İş insanı Durmuş Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin artık, benim anlayışı ile değil, bizim anlayışıyla yönetilen bir parti olacağını söyledi. Deniz; "CHP Benim değil, bizim partimiz olacak." dedi. 

Deniz: ‘CHP Bemin Değil Bizim Olacak'

Kongre öncesi CHP İlçe Teşkilatında partililerle biraraye gelerek adaylığını açıklayan İş insanı Durmuş Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin artık, benim anlayışı ile değil, bizim anlayışıyla yönetilen bir parti olacağını söyledi. Deniz; "CHP Benim değil, bizim partimiz olacak." dedi.  21 Aralık’ta yapılacak CHP Anamur İlçe Kongresi’nde ilçe başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Deniz’in adaylığını açıklamak üzere parti binasında düzenlediği basın toplantısına eski ilçe başkanları, yöneticiler, partinin ileri gelenleri, Deniz ailesi ve çok sayıda partili ile delegeler katıldı.
“Partiye Kadın Eli Değecek, Her Şey Çok Güzel Olacak”
Konuşmasına geçtiğimiz günlerde yapılan delege seçimlerinde kadın delege sayısının artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Deniz, “Artık bu partiye kadın eli değecek, her şey çok güzel olacak ve partimiz kadınlarla daha da güzelleşecek” dedi.
“Kırgınlıkları Gidereceğiz, Ayrım Bitecek”
İlçe yönetiminin güzel bir kongre süreci yaşattığını belirterek teşekkür eden Deniz, “Delege seçimleri sürecinde ufak tefek kırgınlıklar yaşanmış olabilir. Bunları gidereceğiz ve bundan sonra partimizde sevgi, barış ve kardeşlik hakim olacak” dedi.
“Güçlü Örgüt, Güçlü Yönetim Anlayışıyla Adayım”
Deniz, partililerin ilçe başkanlığı için kendisine yoğun talepte bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bu süreçte bana bu görevi vermekte ısrar ettiniz. Ben de kabul ettim ve bu görevi en iyi şekilde yapmak için yola çıktım. Hep beraber partimizi en iyi şekilde dizayn edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde de hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız. Güçlü örgüt, güçlü yönetim anlayışıyla Anamur’da yerel iktidara ulaşmak için CHP Anamur İlçe Başkanlığı’na adaylığımı büyük mutluluk ve gururla açıklıyorum.”
“Parti Senin Benim Değil, Herkesin Olacak”
Delege seçimlerinde iki listenin yarıştığını hatırlatan Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Delege seçimleri bitti. İki listeden biri daha başarılı oldu. ‘Artık benim şu kadar delegem var’ diyemeyiz. Bizler iyi şeyler yaparsak tüm delegeler bizimle olur, yanlış yaparsak bizimle olmaz. Bundan sonra delegeler hiç kimsenin değildir. Siyaset yapmak isteyen herkes CHP’de rahatça siyaset yapacak. Hedeflerine ulaşmak için önü açılacak. Parti senin, benim değil, herkesin olacak. CHP halkın olacak.”
“A’dan Z’ye Yeniden Yapılanacağız”
Partide yeni bir yapılanmaya gideceklerini ifade eden Deniz, “Büyükşehir’in desteğiyle hizmetlerin Anamur’a ulaşmasını sağlayacağız. Belediye hizmetlerinden Anamur halkının en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacağız. Tüm yöneticilerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız belirli zamanlarda tüm köylerimizi gezeceğiz. Köy temsilcilerimiz olacak, apartman sorumlularımız olacak. A’dan Z’ye yeniden yapılanacağız” dedi.
“Temel Görevimiz, Atatürk’ün İki Eserini Yaşatmak”
Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de CHP’ sözünü hatırlatan Deniz, “Bizlerin temel görevi de bu iki eseri yaşatmak, korumak ve hak ettiği yere getirmeki için çalışmak olacaktır” şeklinde konuştu.
“Üreten İnsanlar Artık Yönetimde Söz Sahibi Olacak”
Konuşmasının sonunda birlik beraberlik mesajı veren Deniz, şunları söyledi: “Üreten insanların artık yönetimde söz sahibi olmaları gerektiğine inanıyorum. Her birisi birbirinden değerli delege arkadaşlarımızla birlikte ‘sen, ben’ demeden ‘biz’ diyerek yola çıkıyoruz. Gençlerimiz iş bekliyor, vatandaşlarımız hizmet bekliyor. Güçlü bir yönetimle beraber Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer öncülüğünde Anamur’umuzun hak ettiği hizmetlere ulaşabilmesi için yönetim olarak var gücümüzle çalışacağız. Anamur halkının refah ve mutluluğu için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Artık kucaklaşma zamanıdır, geçmişe sünger çekerek iktidara yürüme zamanıdır. Önümüzdeki seçimlerde hem yerelde hem genelde iktidar olacağımıza inanıyoruz ve bu inançla yola çıkma zamanıdır.” 
CHP Anamur İlçe Başkan Adayı Durmuş Deniz, açıklamasının ardından partililerin tebrik ve başarı dileklerini kabul etti, hatıra fotoğrafları çektirdi.