KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-07-2019 12:35   Güncelleme : 19-07-2019 19:56

D-400’de 2 Ton Anamur Muzu Dağıtıldı

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde bu yıl 13. Gerçekleştirilecek olan Anamur Kültür ve Muz Festivali Antalya Mersin Karayolu(D-400) üzerinde iki noktada araç sürücüleri ve yolculara yaklaşık 2 ton Anamuyr Muzu dağıtıldı.

D-400’de 2 Ton Anamur Muzu Dağıtıldı

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde bu yıl 13. Gerçekleştirilecek olan Anamur Kültür ve Muz Festivali Antalya Mersin Karayolu(D-400) üzerinde iki noktada gerçekleştirilen muz ikramı ile başladı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan yardımcıları Ahmet Çetin ve Mehmet Tuğrul’un katılımı ile yapılan muz ikramlarının biri Mersin’den Antalya istikametine gitmekte olan sürücüler için Anamur Bozdoğan Mahallesi girişinde yapıldı, diğeri ise Antalya’dan Mersin istikametine gitmekte olan sürücüler için Ören Mahallesi Bölge Trafik önünde gerçekleştirildi. Muz ikramı sırasında gençlerin Anamur yöresine ait giydikleri folklor kıyafetleri sürücülerin ve yolcuların büyük beğenisini topladı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; Artık bu uluslar arası noktaya gelen bir festivalimiz oldu. Anamur’un tanıtımı ve kültürü noktasında, tüm Anamur’umuzu hem Türkiye’ye hem de Dünya’ya tanıtma noktasında çok ciddi adımlar atmaktayız. İnşallah Anamur’u sadece tarımla anılan bir memleket değil, turizmini ve kültürünü bütün dünyaya tanıtıp, Anamur’a daha fazla misafirin gelmesi için ciddi çalışmalarımız olacak” dedi.    amaçlarının  hem bölgenin yaşam tarzı ve kültürünü hem de Anamurun ana geçim kaynağını teşkil eden Anamur muzunu tanıtmak olduğunu söyledi. Muz ikramının kendileri için kibar bir jest olduğunu kaydeden sürücülerde ikramlardan dolayı teşekkür ettiler. Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul da bu yıl 19-20 Temmuzda 13. Sü gerçekleşecek olan Anamur kültür ve Muz Festivali kapsamında Anamur’un giriş ve çıkışında tanıtım amaçlı muz dağıtımı yaptıklarını ve Anamur’u tanıttıklarını söyleyerek  herkesi davet etti. İkram sırasında yaklaşık 2 ton muz dağıtıldı.
 

<iframe width="640" height="320" src="https://www.youtube.com/embed/Ku1LIs_PJ3E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>