GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2019 16:02   Güncelleme : 19-09-2019 16:26

Cumhurbaşkanı’ndan Putin ve Ruhani’ye Anamur Muzu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ve Ruhani'ye Anamur muzu ikram etti. MERSİN'de Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZ-BİR) Başkanı Hasan Çatkaya, 'Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi' için bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile Ankara'ya gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Putin'e, Anamur muzu ikram ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı’ndan Putin ve Ruhani’ye Anamur Muzu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ve Ruhani'ye Anamur muzu ikram etti. MERSİN'de Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZ-BİR) Başkanı Hasan Çatkaya, 'Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi' için bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile Ankara'ya gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Putin'e, Anamur muzu ikram ettiğini söyledi. 'Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla önceki gün Ankara'da gerçekleştirildi.
Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Suriye konulu zirve sonrası 3 lider bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ruhani ve Putin'e, Anamur muzu da ikram ettiği bildirildi. Anamur Muz Üreticileri Birliği (MUZBİR) Başkanı Hasan Çatkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli muzu tercih etmesi nedeni ile üreticileri çok mutlu ettiğini belirterek, "Yerli muzunuza verdiği destekten dolayı tüm muz üreticilerimiz adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz" dedi. Başkan Çatkaya, Türkiye'de yılda 750 bin ton muz tüketildiğini, bunun 500 bin tonunun ülkemizde üretildiğini ifade ederek "Artık iç tüketimimizi karşılayacak seviyede üretim yapıyoruz. Anamur muzunun aroması sadece ülkemize has damak tadı sunuyor" diye konuştu. 
Kaynak:DHA