SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2019 09:15   Güncelleme : 08-05-2019 09:15

Cumhurbaşkanı Partisine, İstanbul İçin Seferberlik Talimatı Verdi

İstanbul Seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilmesi Ak Parti ve MHP cephesini harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına, 'İstanbul için seferberlik' ilan edilmesi talimatını verdi. 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için, AK Parti'de tüm birimler hazırlıklarını yapıp kısa sürede Cumhurbaşkanına sunacak. Bu talimatla hızlı bir şekilde seçim çalışmalarına başlayan AK Parti miting hazırlıklarını da hızlandırdı.

Cumhurbaşkanı Partisine, İstanbul İçin Seferberlik Talimatı Verdi

 İstanbul Seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilmesi Ak Parti ve MHP cephesini harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına, 'İstanbul için seferberlik' ilan edilmesi talimatını verdi. 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için, AK Parti'de tüm birimler hazırlıklarını yapıp kısa sürede Cumhurbaşkanına sunacak. Bu talimatla hızlı bir şekilde seçim çalışmalarına başlayan AK Parti miting hazırlıklarını da hızlandırdı. Kararın açıklanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'de yapılan ilk değerlendirmelerde kampanyanın 'Türkiye İttifakı' söylemi üzerine kurulması ve 31 Mart'ta sandığa gitmeyen seçmen üzerinde çalışma yapılması görüşü öne çıktı.
Bu kapsamda, 31 Mart'ta sandığa gitmeyen bir milyon 700 bin seçmen tek tek ziyaret edilerek, 23 Haziran'da oy kullanmaları için ikna edilecek.  31 Mart mahalli seçimlerinde oy kullanan seçmenler üzerinde yapılan analizlerde, İstanbul'da seçmenin yüzde 26'sının Kürt olduğu, bu oranın yarısını oluşturan 'Muhafazakar Kürtlerin' seçimlerde AK Parti'yi tercih ettiği tespiti öne çıkmıştı. AK Parti'nin, yenilenecek seçimlerde Kürt seçmenin desteğinin artırılması için de yeni bir yol haritası belirlemesi bekleniyor. Bu kapsamda, AK Parti'de İstanbul seçimlerinde kullanılacak söylemin 'Daha kucaklayıcı' olacağı ifade ediliyor.  AK Parti, bütün milletvekillerinin İstanbul'daki seçim kampanyasında görev alması için program yapacak. Milletvekilleri nöbet sistemine göre İstanbul'da seçim çalışması yapacak. Bu sebeple 31 Mart Mahalli Seçimleri nedeniyle çalışmalarına iki ay ara veren TBMM'nin haziran başından itibaren yeniden tatile girmesi bekleniyor.