GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 11:53   Güncelleme : 08-05-2021 12:12

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 9 GÖREVDEN ALMA VE 13 ATAMA KARARI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı bakanlık ve kurumlar ile Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’ne ilişkin 9 görevden alma ve 13 atamasına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı..

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 9 GÖREVDEN ALMA VE 13 ATAMA KARARI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı bakanlık ve kurumlar ile Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’ne ilişkin 9 görevden alma ve 13 atamasına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlanan kararlar ile bazı kamu kurumlarının üst yönetimlerinde değişikliğe gidildi. Yapılan görev değişiklikleri şöyle:

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nun görev süresinin tamamlanmasının ardından Prof. Dr. Cengiz Yılmaz atandı.

ANTALYA İL TURİZM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar görevden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ahmet Yılmaz görevden alınırken, yerine Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Umut Döktür atandı.

MTA’DA REZERV ARAMA İLE İLGİLİ KRİTİK DEĞİŞİKLİK

Maden Teknik Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcıları Akan Gülmez ve Ercan Demiryürek görevden alındı. Gülmez Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu’nda MTA’yı temsil eden üye olarak da görev yapıyor, Demiryürek ise Jeoloji Etütleri Dairesi ve Enerji Hammadde Etüt ve Arama Dairesi gibi kritik dairelerin başında yer alıyordu.

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Yönetim Kurulu üyeliğine Leman Çetiner atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tabii Kaynaklar Dairesi Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Çetiner, 3 Nisan’da  bu göreve asaleten atanmıştı.

METEOROLOJİ’DE 4 BÖLGE MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde 4 bölge müdürü görevden alındı, yerlerine atamalar yapıldı.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürü Yusuf Ulupınar yerine Barış Özgün, 10. Bölge Müdürlüğü’ne Yücel Yüce yerine Ahmet Sağlam, 12. Bölge Müdürlüğü’ne Yalçın Ün yerine Hüseyin Arabacı, 13. Bölge Müdürlüğü’ne Taner Erdoğan yerine Ömer Faruk Kaya atandı.

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’ne de Şeker Dairesi Başkanı Mehmet Hasdemir atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü’ne Prof. Dr. İlker Murat Ar, Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı’na İlknur İnam, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’na ise Erdal Anık atandı.