GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2021 20:24   Güncelleme : 14-06-2021 20:28

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ABD BAŞKANI BİDEN GÖRÜŞMESİ

Bürükselde Nato zirvesi kapsamında bir saat rötarlli başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden kritik görüşmesi sona erdi. Görüşme bir saat ertelenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'ın ilk yüz yüze görüşmesi Brüksel'deki NATO Karargahı'nda yapıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ABD BAŞKANI BİDEN GÖRÜŞMESİ

Bürükselde Nato zirvesi kapsamınmda bir saat rotarlli başkayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden kritik görüşmesi sona erdi. Görüşme bir saat ertelenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'ın ilk yüz yüze görüşmesi Brüksel'deki NATO Karargahı'nda yapıldı.
 ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan iki liderin, “Doğu Akdeniz, Suriye, İran, Dağlık Karabağ gibi bölgesel konularda geniş ve kapsamlı bir konuşma gerçekleştireceğini” bildirmişti. Erdoğan da, “Görüşme alanımız çok geniş, zira 24 Nisan bizler için maalesef çok çok olumsuz bir süreç oldu. Bunu gündeme getirmeden geçmeyi doğru bulmuyoruz" demişti. Erdoğan, zirvede, ABD Başkanı Joe Biden, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda, Letonya Cumhurbaşkanı Egils Levits, Fransa Cumhurbaşkanı Mevkidaşı Emmanuel Macron, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.