GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 19:06   Güncelleme : 24-04-2021 19:15

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VATANDAŞLARIMIZI TERÖR BELASINDAN KURTARMAKTA KARARLIYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Erdoğan, "Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız” dedi..

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VATANDAŞLARIMIZI TERÖR BELASINDAN KURTARMAKTA KARARLIYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik düzenlenen "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu" Komuta Merkezi'ne bağlandı. Erdoğan, "Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız” dedi.

Erdoğan bağlantıda şunları söyledi:

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ: Amacımız, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör varlığını tamamen ortadan kaldırmak ve tehditleri bertaraf etmektir. Ne Türkiye'nin, ne Irak'ın, ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü terör örgütüne ve teröre asla yer yoktur. Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ: Operasyonlarda azami oranda yerli ve milli savunma sanayii ürünlerimizin kullanılması ayrı bir iftihar vesilesidir. Terörün kökünü kazımakta ve vatandaşlarımızı terör belasından tamamen kurtarmakta kararlıyız. Sığınak-barınak ve mağaraların ateş altına alındığı operasyonda, şu ana kadar çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla yürütülen bu mücadelede kahraman Mehmetçiğimizin karşısında dayanabilecek hiçbir güç tanımıyoruz.