SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-06-2021 00:18   Güncelleme : 02-06-2021 00:21

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ″ÜÇ AŞIMI OLDUM″

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüse karşı yürütülen aşılama programında gelinen aşamadan bahsederken, “Ben üç aşımı oldum, üç aşıdan sonra bir de antikor ne noktada yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili de adımı attım. Hamdolsun 2.160'ı yakaladım" dedi. .

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ″ÜÇ AŞIMI OLDUM″

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüse karşı yürütülen aşılama programında gelinen aşamadan bahsederken, “Ben üç aşımı oldum, üç aşıdan sonra bir de antikor ne noktada yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili de adımı attım. Hamdolsun 2.160'ı yakaladım" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1 ve TRT Haber kanallarının ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse karşı yapılan aşılama çalışmalarında gelinen süreci anlatırken 3 aşı olduğunu açıkladı. Erdoğan, “Yoğun bir şekilde aşımız geliyor. Bu aşıların gelişi ile birlikte de 50-55 yaş üstüne de aşıyı yoğun bir şekilde yapmaya başlayacağız. Ciddi manada bir korunma sürecini tıbben de almış olacağız. Ben üç aşımı oldum, ama üç aşıdan sonra bir de antikor ne noktada yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili de adımı attım. Hamdolsun 2.160'ı yakaladım" diye konuştu.

3 DOZ MU 3 AŞI MI?

Aşılama programı kapsamında aşı sırası gelen vatandaşa Sağlık Bakanlığı tarafından bir ay arayla toplam iki doz aşı uygulanıyor. Bu nedenle Erdoğan’ın “Ben üç aşımı oldum” sözüyle 3 doz aşı mı vurulduğu yoksa üç farklı aşıyı mı kastettiği net olarak anlaşılamadı.