GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 14:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkısı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkısı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başalrı şöyle:

"Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız bu adımda tabii öncelikli tahıl koridoru meselesi, ardından tabii girişimleri başlattığımız esir takası ile ilgili süreçte hamdolsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu. Hala devam ediyor. Burada bizim tabii şu andaki önemli adımlarımızdan bir tanesi Rusya tarafından gelecek olan tahıl. Şu ana kadar gelenler daha çok Ukrayna. Rusya'yı da başlattığımızda en önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu da başlattığımızı anda özellikle fakir ülkelere, az gelişmiş ülkelere gübre naklini yapmamız onları da ciddi manada hareketlendirecektir.

Tabi burada üzerinde ısrarla durduğumuz nokta esir takasıydı. Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bu 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar tamamıyla bizim misafirimiz, bizim kontrolümüzde. Bunların içerisinde bir tanesi sayın Putin'in ısrarla üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de biz Rusya'ya gönderdik. Şu an itibarıyla da bu süreci kararlı bir şekilde sürdürüyoruz, bizdeki misafirlere de sahip çıkıyoruz.

Yunanistan sorusu

Bizim İletişim Başkanlığımız çok daha güçlü. Onlar bizi geriden takip ediyor.

Toplantı sorusu

Arkadaşlar şimdi neleri ele alacağımızı açıklarsak bunlar olmaz. Birazdan başlayacağımız toplantıda konuşacağız. Alternatif olarak elimizde neler var neler yapabiliriz.? Bunların üzerinde duracağız.

6'lı masa sorusu

Arkadaşalr o bizim derdimiz değil, o onların derdi. Onların derdi niye bizi gersin ki.? Biz işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı kararlı bir şekilde yola devam ediyor. Onlarda kararsız bir şekilde yola devam ediyor.

Parktaki yürüyüş

Yanımıza gelen dünyanın değişik yerlerinden gelen dotlar hepside beklemediğim yaklaşımla, sorularla bize olan teveccühlerini ilettiler. Bu da Türkiye'nin nerelere geldiğini ne gibi bir konuma yerleştiğini göstermesi konsunda çok çok önemli. Peki çok teşekkür ediyorum."

 

Hibya Haber Ajansı

 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi