GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 12:16   Güncelleme : 02-06-2021 00:42

Cumhur İttifakı’ndan Kılınç’a Kredi Yetkisi

Mithat ÜNAL-Anamur Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a 5 milyon 300 bin lira kredi yetkisi verdi. Mecliste, Mayıs ayında alınan kararların meclis üyelerine dağıtılmasından sonra, Haziran ayı oturumunda, dilek ve temenniler bölümünde dahil 3 konuyu gündeme aldı.

Cumhur İttifakı’ndan Kılınç’a Kredi Yetkisi

Mithat ÜNAL-Anamur Belediye Meclisi Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a 5 milyon 300 bin lira kredi yetkisi verdi. Mecliste, Mayıs ayında alınan kararların meclis üyelerine dağıtılmasından sonra, Haziran ayı oturumunda, dilek ve temenniler bölümünde dahil 3 konuyu gündeme aldı. Ak Parti Meclis Üyesi Şinasi Aslan, önce kullanılan 21 milyon liranın nerelerde kullanıldığının şeffaf bir şekilde kamuoyu adına meclis üyelerine sunulduğunu ve bundan sonra da sorgulanabileceğini hatırlattı.
5 Yıl İçerisinde Sıcak Asfalta Geçeceğim
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  başkanlığı döneminde Anamurda sıcak asfalta geçeceğini söyledi. Tüm meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç mecliste yaptığı konuşmada; “ İnşallah hedefim, karar alınırsa, satıh kaplamadan ziyade sıcak asfalta dönmek istiyorum. İnşallah bunu  5 yıl içerisinde de yapacağım. Anamur’un Türkiye’nin en güzel ilçesidir. En güzel işlerin, en güzel yatırımların, en güzel projelerin yapılması için naif bir içlerdir. Anamur’un yaşanılabilir bir kent olması için elimden gelen ne varsa yapacağım. Hiçbir siyasi kaygım ve düşüncemde yok. Mesele olarak Anamur’un büyükşehirlerde ne varsa o olacak.” Dedi.
CHP ve İYİ Partili meclis üyelerin eleştirilerine rağmen Ak Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin kabul oyları ile İller Bankası veya özel bankalardan kullanılabilecek 5 milyon 300 bin liralık kredi yetkisi verildi. Sporu teşvik amacı ile Anamurda bulunan amatör spor kulüplerine verilecek volan bir önceki yılın binde 12’si tutarındaki 321 bin 327 TL 64 kuruşun Amatör Spor Kulübüne aktarılması oy birliği ile geçti.