GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 10:28   Güncelleme : 24-05-2021 10:37

CUMARTESİ ANNELERİ: ″SAVCILARI HEMEN GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇAĞIRIYORUZ″

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından Cumartesi Anneleri, "Çeyrek asırdır söylüyoruz. Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı..

CUMARTESİ ANNELERİ: ″SAVCILARI HEMEN GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇAĞIRIYORUZ″

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından Cumartesi Anneleri, "Çeyrek asırdır söylüyoruz. Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumartesi Anneleri, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarının ardından, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Cumartesi Anneleri’nin açıklaması şöyle:

"Çeyrek asırdır söylüyoruz: Mehmet Ağar, devletin bilgisi dahilinde, içinde devlet görevlilerinin de olduğu bir suç örgütü kurdu. Bu örgütün faaliyetleri kapsamında evlatlarımız kaybedildi, öldürüldü.

Devletin raporlarında ve mahkeme tutanaklarında da yer alan bu gerçek şimdiye kadar yok sayıldı. İktidarlar failleri ve suçun arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak yerine yargı makamları eliyle suçun üstünü örttü.

Hakikatin taşıyıcısı olmaktan, bu suçları hatırlamaktan ve hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sedat Peker’in açıklamaları karşısında savcıları hemen yasalardan kaynaklanan görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz."