• BIST 100

  10847,99%-0,47
 • DOLAR

  32,20% 0,07
 • EURO

  34,95% 0,31
 • GRAM ALTIN

  2438,31% -0,93
 • Ç. ALTIN

  3940,55% -1,46

Cso Ada Ankara Başkent Kültür Yolu Festivali’ne Hazırlanıyor

CSO ADA ANKARA, 1-23 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenecek Başkent Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında dünyadan ve ülkemizden çok sayıda sanatçıyı ağırlayacak.

KÜLTÜR - SANAT 26.09.2022 16:33:28
Cso Ada Ankara Başkent Kültür Yolu Festivali’ne Hazırlanıyor

CSO ADA ANKARA, 1-23 Ekim tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenecek Başkent Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında dünyadan ve ülkemizden çok sayıda sanatçıyı ağırlayacak. Klasik müzik dinletilerinden halk müziği ve caz konserlerine, çocuk tiyatrolarından müzikallere ve anlatımlı konserlere kadar uzanan geniş yelpazedeki ve her zevke hitap eden etkinlikler, 7’den 70’e tüm sanatseverleri festival boyunca Başkent’in kültür ve sanat adasında buluşturacak. 

 

Festivalin İlk Gününe Özel Carmina Burana Gecesi

CSO Ada Ankara’da festivalin ilk günü 1 Ekim’de, Cemi’i Can Deliorman’ın batonu altındaki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Burak Onur Erdem şefliğindeki Devlet Çoksesli Korosu’na ev sahipliği yapacak. Ülkemizin bu iki prestijli topluluğu aynı sahnede bir araya gelerek Alman besteci Carl Orff’un ölümsüz eseri Carmina Burana’yı seslendirecek. 

 

Festival boyunca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası özel konserlerle klasik müzikseverlerle buluşmaya devam edecek. Türkiye – Japonya Dostluk Konseri şerefine; Ertuğrul Fırkateyni mürettebatına ithafen şef Seiji Mukaiyama ve Etsuya Kitani CSO’yu yönetecek.   Şef Victor Aviat yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Liszt Ödülü sahibi piyanist Nino Gvetadze ile Chopin ve C. Franck’in başyapıtlarından oluşan bir seçkiyi icra edecek. Şef Vladimir Ponkin yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Kobe Flüt Yarışması’nda birinci seçilen solist Helene Boulegue, Birleşmiş Milletler’in kuruluş yıl dönümü için hazırlanan romantik eserlerden oluşan bir programla CSO ADA ANKARA’da sahne alacak. 

                                                                                                                                                

Dünyaca Ünlü Sanatçılar CSO ADA ANKARA Ana Salon’da

CSO ADA ANKARA, festival boyunca 360 derecelik izleme imkânı sunan üzüm bağı modelinde tasarlanmış Ana Salon’da dünya çapında tanınan ve sevilen isimlerin konserlerine ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü Azerbaycanlı caz ve klasik müzik piyanisti Şahin Növresli, dörtlüsü ile Başkent’te müzikseverlerle buluşacak. Portekiz’den doğan Fado’yu tüm dünyaya ulaştıran, bir milyondan fazla albüm satışıyla Fado’nun en önemli temsilcilerinden biri olan ve Grammy’e aday gösterilen Mariza’nın duygu yüklü sesi CSO ADA ANKARA’dan yükselecek. Letonyalı ünlü opera sanatçısı Kristine Opolais, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Murat Karahan ile opera aryaları ve napolitenlerden oluşan renki bir repertuvarı seslendirecek. Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, ünlü Macar keman virtüözü Roby Lakatos ve Ensemble’ına eşlik edecek. Ülkemizin yetiştirdiği ünlü kanun sanatçımız Göksel Baktagir de konserlerde konuk sanatçı olarak yer alacak. 

 

Günümüzün en parlak caz yeteneklerinden biri olarak nitelendirilen ve Türkiye’deki konserleri müzikseverler tarafından ilgiyle takip edilen Stacey Kent, Başkentli müzikseverlerle buluşacak. Azeri besteci Fikret Amirov, doğumunun 100. yılında, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve dünyaca ünlü solistler eşliğinde CSO ADA ANKARA sahnesinde anılacak. Dokunaklı, iddialı ve güçlü sesisyle farklı enerjileri sesinde barındıran Liraz, temposu yüksek bir konser sunacak. Uzun yıllar boyunca Michael Jackson ve Whitney Houston gibi birçok ünlü sanatçının vokalistliğini üstlenen ve soul rock müzik türünün önde gelen seslerinden biri olan Della Miles, şarkılarını Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde müzikseverlere sunacak. Dünyaca ünlü Senegalli müzisyen Youssou N’Dour Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak. İspanya’nın en özel seslerinden biri olan ve Türkiye’deki müzikseverler tarafından da çok beğenilen Luz Casal, Ankaralı müzikseverlerle ilk kez CSO ADA ANKARA sahnesinde buluşacak. Festivalin CSO ADA ANKARA’daki kapanışı ise dünyaca ünlü İngiliz müzisyen ve şarkı sözü yazarı Yusuf İslam konseri ile olacak.

                   

Birbirinden Özel Yerli Projeler

Festival programına özel olarak CSO ADA ANKARA iki değerli ismi ağırlayacak. CSO ADA ANKARA’DA ilk kez sanatseverlerle buluşacak Ajda Pekkan ve Emel Sayın unutulmayacak konserlere imza atacak.

 

Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş’ın en sevilen türkülerini Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile solistler Nilgün Kızılcı ve İsmail Altunsaray CSO ADA ANKARA Ana Salon sahnesinde seslendirecek.

 

Yapımcılığını ve senaristliğini Birol Güven’in üstlendiği ve yayınlandığı 10 yıl boyunca ilgiyle takip edilen “Seksenler” dizisinin müzikali, Ankara’da ilk kez CSO ADA ANKARA’da sahnelenecek. Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu“Aşk Eri Hazret-i Mevlânâ’yı Anlamak” başlıklı proje ile izleyici karşısında olacak. İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu“Kopuzdan Günümüze” başlıklı konserde, ulusumuzun Orta Asya’dan Anadolu’ya uzanan tarihi yolculuğunu mehter, tasavvuf ve klasik müziğin bir arada olduğu müzikal bir anlatımla aktaracak.

 

Türkiye’nin en önemli gitar virtüözlerinden biri olan, Modern Folk Üçlüsü’nün kurucularından Doğan Canku; Ankara’nın ilk ve tek kadrolu profesyonel sanatçılarından kurulu özel oda orkestrası Orkestra Akademik Başkent; Tahir Aydoğdu, Burçin Büke ve Bilgin Canaz’dan oluşan Tanini Trio CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da dinleyicileriyle buluşacak. Merve Erdal, Damla Güneş ve Nihan Yılmazer’den oluşan Dolce Caz Vokal Grubu, başta caz standartları olmak üzere birçok farklı türde eserin üç sese uyarlanmış aranjmanlarını, orkestra eşliğinde yorumlayacak.

 

Klasik Türk Müziği’nin usta yorumcusu, merhum Alâeddin YavaşçaAhmet Özhan’ın solistliği ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu eşliğinde CSO ADA ANKARA Tarihi Salon sahnesinde anılacak. Profesyonel sanatçıları henüz yolun başındaki öğrencilerle buluşturan MEB ve Güzel Sanatlar Liseleri İle Konser, 12 öğrenciyi Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları ile aynı sahnede bir araya getirecek. Ceyhun Güneş, başarılı perküsyonist Mert Baycan ile ilk Flamenko gitar konserini verdiği 1996 yılından günümüze uzanan müzikal yolculuğunu “Gitarımdan Hikayeler” başlıklı konserde anlatacak. 71 konserinde Yücel Arzen ve Orkestrası Türklerin Anadolu’yu fethinin ve yurt edinmesinin 1000 yıllık müzikal öyküsünü anlatacak.       

                                                                                                                                  

Payitaht’ın Şarkısı Başkent’in Türküsü başlıklı konserde Ahmet Özhan ve Gülşen Kutlu, Osmanlı Devleti’nin payitahtı İstanbul ile Cumhuriyet dönemi Ankara’sının geleneksel müziğini ve halk oyunlarını izleyicilerle paylaşacak. Kaşgar’dan Tuna’ya performansında Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu, Türk topluluklarının çalgısal eserlerinden sözlü müzik kültürüne, geleneksel danslarından modern koreografilere kadar en güzel eserlerden bir seçki sunacak. 

 

Çağdaş Türk müziğine yön veren öncü kuşak bestecilerimizden Ulvi Cemal Erkin, vefatının 50. yılında müzikolog Ersin Antep’in anlatımı, ülkemizin önde gelen oda müziği topluluklarından Nemeth Quartet ve değerli piyanist Emre Elivar ile anılacak. UNESCO tarafından anma ve kutlama yıldönümleri arasına alınan ve halk arasında “Mevlid” olarak bilinen Vesîletü'n-Necât'ın yazarı Süleyman Çelebi, vefatının 600. yılında İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından anılacak.  Ayrıca Türkiye ve Japonya arasında müzik kültür köprüsü kurmak adına; Türk ve Japon müzisyenlerin bir arada oluşturduğu Yamatolia grubu, iki farklı coğrafyanın kendine has müzik ve enstrümanlarını harmanlayarak barış temennisi ile konser verecek. 

 

Geleceğin Sanatseverleri İçin Eğlendirirken Öğreten Tiyatro Oyunları 

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında CSO ADA ANKARA’da minik sanatseverler için de renkli bir program hazırlandı. Ankara Devlet Tiyatrosu CSO Ada Ankara Açık Alan’daki kamyon tiyatrosunda minik tiyatroseverlele buluşacak. Müzik ile hayal kurmayı teşvik eden Kemanlı Öyküler, “Altın Kız” isimli Bulgar halk masalından uyarlanan Altın Kız, Mevlânâ İdris’in aynı adlı kitabından yola çıkarak sahneye uyarlanan Hayal Dükkânı, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahneye taşıdığı Vahşi Ateş ve İzci Kuşlar festival boyunca tüm çocukları CSO ADA ANKARA’ya bekliyor.

 

CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’ etkinliklerinin takvimi ise şöyle: 


1 EKİM 2022 – 11.00 / KEMANLI ÖYKÜLER / MAVİ SALON
1 EKİM 2022 – 14.00 / ALTIN KIZ KAMYON TİYATROSU / AÇIK ALAN

1 EKİM 2022 – 20.00 / CARMINA BURANA / ANA SALON
2 EKİM 2022 – 14.00 / ALTIN KIZ KAMYON TİYATROSU / AÇIK ALAN

2 EKİM 2022 – 20:00 / ŞAHİN NÖVRESLİ / ANA SALON
3 EKİM 2022 – 20.00 / MARIZA / ANA SALON 

3 EKİM 2022 – 20.30 / YAMATOLİA - TÜRKİYE-JAPONYA MÜZİKAL KÜLTÜR KÖPRÜSÜ / MAVİ SALON

4 EKİM 2022 – 20.00 / 71 / TARİHİ SALON
4 EKİM 2022 – 20.00 / CSO TÜRKİYE – JAPONYA DOSTLUK KONSERİ 

5 EKİM 2022 – 20.00 / ALAEDDİN YAVAŞCA’YI ANMA KONSERİ / TARİHİ SALON

5 EKİM 2022 – 20.00 / KRISTINE OPOLAIS & MURAT KARAHAN / ANA SALON
5 EKİM 2022 – 20.30 / DOĞAN CANKU / MAVİ SALON

6 EKİM 2022 – 20.00 / TEKFEN FİLARMONİ İLE ROBY LAKATOS & ENSEMBLE
7 EKİM 2022 – 20.00 / EMEL SAYIN / ANA SALON
7 EKİM 2022 – 20.30 / ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT / MAVİ SALON
8 EKİM 2022 – 14.00 / HAYAL DÜKKÂNI / AÇIK ALAN

8 EKİM 2022 – 20.00 / STACEY KENT / ANA SALON

9 EKİM 2022 – 14.00 / HAYAL DÜKKÂNI / AÇIK ALAN
9 EKİM 2022 – 20.00 / FİKRET AMIROV ANMA GECESİ KONSERİ / ANA SALON

9 EKİM 2022 – 20.00 / KAŞGAR’DAN TUNA’YA
10 EKİM 2022 – 20.00 / MEB VE GÜZEL SANATLAR LİSELERİ İLE KONSER / TARİHİ SALON

10 EKİM 2022 – 20.00 / YOUSSOU NDOUR / ANA SALON
11 EKİM 2022 – 20.00 / DELLA MILES SENFONİK PROJE / ANA SALON
12 EKİM 2022 – 20.00 / SENFONİ İLE NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ / ANA SALON

13 EKİM 2022 – 20.00 / CHARLİE CHAPLİN FİLM MÜZİKLERİ
13 EKİM 2022 – 20.00 / CEYHUN GÜNEŞ FT. MERT BAYCAN                                                       “GİTARIMDAN HİKAYELER” / TARİHİ SALON 

14 EKİM 2022 – 16.00 / DÜTTÜRÜ DÜNYA FİLM GÖSTERİMİ /                                                     MAVİ SALON
14 EKİM 2022 – 20.00 / VICTOR AVIAT – NINO GVETADZE – CSO /                                                 ANA SALON                                                                                                                                          
 

14 EKİM 2022- 20.00 / PAYİTAHT’IN ŞARKISI BAŞKENT’İN TÜRKÜSÜ / TARİHİ SALON 

15 EKİM 2022 – 14.00 / HAYAL DÜKKÂNI / AÇIK ALAN
15 EKİM 2022 – 16.00 / DUVARLARIN ARDINDA / MAVİ SALON

16 EKİM 2022 – 14.00 / HAYAL DÜKKÂNI / AÇIK ALAN
16 EKİM 2022 – 12:00 / ERSİN ANTEP – EMRE ELİVAR – NEMETH QUARTET /                   TARİHİ SALON

16 EKİM 2022- 20.00 / 80’LER MÜZİKALİ / ANA SALON

16 EKİM 2022 – 20.30 / PİANO TURCA

17 EKİM 2022 – 20.00 / LİRAZ / ANA SALON

18 EKİM 2022 – 20.30 / ANKARA MÜZİK ve GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ÖZEL KONSERİ / MAVİ SALON

19 EKİM 2022 – 14.00 / AŞK TESADÜFLERİ SEVER FİLM GÖSTERİMİ ve SÖYLEŞİ / MAVİ SALON
19 EKİM 2022 – 20.00 / AŞK ERİ HAZRET-İ MEVLÂNÂ’YI ANLAMAK / ANA SALON
19 EKİM 2022 – 20.00 / DOLCE CAZ VOKAL GRUBU / TARİHİ SALON

20 EKİM 2022 – 15.00 / HABER FOTOĞRAFININ ETKİSİ – COŞKUN ARAL ve ÜMİT BEKTAŞ / MAVİ SALON
20 EKİM 2022 – 20.00 / AJDA PEKKAN / ANA SALON

21 EKİM 2022 – 16.00 / BİZİM BÜYÜK ÇARESİZLİĞİMİZ FİLM GÖSTERİMİ / MAVİ SALON
21 EKİM 2022 – 20.00 / BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÖZEL KONSERİ - CSO / ANA SALON

21 EKİM 2022 – 20.00 / 600. YILINDA SÜLEYMAN ÇELEBİ’NİN KALEMİNDEN ALEMLERE RAHMET OLAN… / TARİHİ SALON 

22 EKİM 2022 – 14.00 / VAHŞİ ATEŞ VE İZCİ KUŞLAR / AÇIK ALAN
22 EKİM 2022 – 20.00 / LUZ CASAL / ANA SALON
22 EKİM 2022 – 20.00 / KOPUZDAN GÜNÜMÜZE / TARİHİ SALON

22 EKİM 2022 – 20.30 / TANINI TRIO / MAVİ SALON

23 EKİM 2022 – 14.00 / VAHŞİ ATEŞ VE İZCİ KUŞLAR / AÇIK ALAN
23 EKİM 2022 – 20.00 / YUSUF İSLAM / ANA SALON


Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler:

SGK’dan Erken Emeklilik Müjdesi 51-55 Yaş Arası

Bugünün Ekonomi Raporunda Altın ve Döviz Kurunda Son Durum

TCG Nusret Müze Gemisi, Anamur İskelesinde Yarın Ziyarete Açılacak

Marketlerden Denetimlere İndirimli Cevap

Temmuz da Emekliye Ek Zam Geliyor

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Anamur’a Malatyadan Selam Getirdi

SSK, Bağ-Kur ve 4C Emeklilerine 31.000 TL'ye Kadar Ek Ödeme Fırsatı

Anamur Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu'ndan Bursluluk Sınavında 3 Türkiye Birinciliği

Bu Bankalarda Mayıs 2024 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Güncellendi!

Asgari Ücretin İşverene ve Çalışana Maliyeti Nasıl Yansıyor?

Emeklilik Sistemi Yeniden Şekilleniyor: Primi Eksik Olanlara Müjde!

Kızılcık Şerbeti'nde Büyük Ayrılıklar ve Gerilim Dolu Yeni Bölümler

Youtube Kısa Link Nasıl Yapılır?

Anamur Belediyesi 1. Edebiyat Günleri Dolu Dolu

Ekonomimize Yön Veren Altın ve Para Piyasalarında Ciddi Gelişmeler

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten Stratejik Para Uyarısı

Bakanı Vedat Işıkhan’dan Emeklilere Ciddi Zam ve İkramiye Müjdesi

Anamur da Önce 19 Mayıs Kutlaması Sonra Gemileri Ziyaret

Nevzat Çağlar’dan Anamur ve Bozyazı Masalları: Kayıp Masalların İzinde

Emeklilik İçin Bekleyen Adaylara Müjde 8 Yıl Erken Emeklilik İmkanı Geliyor

SSK, BAĞ-KUR, 4A, 4B, 4C Emeklileri Artık Bu Parayı Ödemeyecek!

SGK Başlangıç Gün Prim Tarihinize Göre Erken Emeklilik Yaşınızı Hesaplayın

ATM Nakit Çekim Limitleri Artırıldı

Anamurda Yıldız Muharebe Gemisi Ziyaretlere Açıldı

Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Gemileri, 19 Mayısta, Anamur İskelesinde Halka Açık

Kaymakam Bozdemir Hemşireler Günü Nedeni İle Hastaneyi Ziyaret Etti

Emeklilere 17.500 TL Ek Ödeme ve Faizsiz Kredi Fırsatı

Eczacıbaşı Dynavit, Dana Rettke'yi Kadrosuna Kattı: Voleybol Arenasında Yeni Bir Güç

MEİGDER’den Müdür Karabörk’e ziyaret

Garnizon Komutanlığında Heyecanlı Terhis Töreni

Yükleniyor

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Anamur’a Malatyadan Selam Getirdi

Anamur Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu'ndan Bursluluk Sınavında 3 Türkiye Birinciliği

Anamur Belediyesi 1. Edebiyat Günleri Dolu Dolu

Anamur da Önce 19 Mayıs Kutlaması Sonra Gemileri Ziyaret

Nevzat Çağlar’dan Anamur ve Bozyazı Masalları: Kayıp Masalların İzinde

Anamurda Yıldız Muharebe Gemisi Ziyaretlere Açıldı

Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Gemileri, 19 Mayısta, Anamur İskelesinde Halka Açık

Kaymakam Bozdemir Hemşireler Günü Nedeni İle Hastaneyi Ziyaret Etti

MEİGDER’den Müdür Karabörk’e ziyaret

Garnizon Komutanlığında Heyecanlı Terhis Töreni

Anamur Belediye Seçim Sonuçları

Durmuş Deniz Kimdir?

Durmuş Deniz'den Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Tarhan: “Kazanacağım ve CHP’ye döneceğim”

İyi  Parti Anamur’da Tam Kadro Sahada

Kılınç Bahçelievlerde Böyle Karşılandı

Muhtar Adayı Muharrem Garip: 'Kalınören Değişim İstiyor'

CHP'nin Başkan Adayı Durmuş Deniz Örene Böyle Teşekkür Etti

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ: TRT, AKP’NİN PROPAGANDA ARACINA DÖNDÜ

SERDAR SOYDAN ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Hull City, Zorlu Deplasmandan 3 Puanla Döndü

Knicks-Sixers: New York'un En Merak Eeilen 5 Skoru

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Başladı

Klasik Spor Ayakkabılar: Zamansız Tarzın Vazgeçilmez Parçası

Borsa ve BIST100 Endeksi Güncel Haber Kaynağı

İstanbul'da Sünnet Tahtı Kiralamak

6. Tour of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Kupa Töreni İle sona Erdi

Seçer 6. Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turunu Anemurium’dan Başlattı

Otelcilerden Galatasaray Kampına Ziyaret!

Trabzonspor-Fenerbahçe Süper Lig maçı sonrası çıkan olaylarla ilgili 12 kişi gözaltına alındı.

Kızılcık Şerbeti'nde Büyük Ayrılıklar ve Gerilim Dolu Yeni Bölümler

Kızılcık Şerbetinde bu Hafta Neler Oldu?

Kızıl Goncalardan Ortalık Toz Duman Meryem’e Ağır Suçlama

Sare Ayça Anamur’un Gururu Oldu

Askan Mühendislik Makina: Güvenilir Çözümler, Dayanıklı Malzemeler

Lara Di Lara’nın Dördüncü Albümü “Eskisi Gibi Değil” Çıktı!

ETS’de Yaza Özel Fırsatlar Devam Ediyor!

Yenişehir Belediyesi, Dünya Barış Günü’nde Sadık Gürbüz’ü Mersinlilerle buluşturacak

Başarılı Sanatçı Ersin Güloğlu yepyeni şarkısı Yalan Değil yayında!

İbrahim Tatlıses, Gülben Ergen Aynı Sahnede

EKPSS, Sonuçları 23 Mayısta Açıklanacak

Jandarmadan Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimi

Prof. Dr. Hasan Yıldırım Anamur Ters Laleyi Bilim Dünyasına Tanıttı

Üniversite Soruları Nasıl Hazırlanır?

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş: ‘Eğitim Sadece Sınıfta Değil Sahada da Olur’

Çözüm Okulları Eğitimde Global Dünya’nın Kapılarını Aralıyor

Başkan Kılınç'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Meslek Yüksekokulumuz Anamur’a Gümüş Madalya Getirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’dan Ortalama Puan Uyarısı

Yurtdışı Lise Eğitiminin Önemi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 37 32 2 3 64 99
2.Fenerbahçe 37 30 1 6 62 96
3.Trabzonspor 37 20 13 4 17 64
4.İstanbul Başakşehir 37 17 13 7 10 58
5.Beşiktaş 37 16 13 8 6 56
6.Kasımpaşa 37 15 14 8 -4 53
7.Alanyaspor 37 12 10 15 3 51
8.Sivasspor 37 13 12 12 -8 51
9.Rizespor 37 14 15 8 -8 50
10.Antalyaspor 37 12 13 12 -5 48
11.Adana Demirspor 37 10 13 14 -3 44
12.Samsunspor 37 11 16 10 -8 43
13.Kayserispor 37 11 14 12 -12 42
14.Gazişehir Gaziantep 37 11 18 8 -8 41
15.Konyaspor 37 9 14 14 -11 41
16.Ankaragücü 37 8 13 16 -4 40
17.Hatayspor 37 8 15 14 -9 38
18.Fatih Karagümrük 37 9 18 10 -5 37
19.Pendikspor 37 9 18 10 -30 37
20.İstanbulspor 37 4 26 7 -47 16