SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-03-2020 15:33   Güncelleme : 13-03-2020 15:38

Corona’yı 3 Saniyede Yok Ediyor

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, Rd Global/Invamed tarafından Covıd-19 isimli koronavirüsüne karşı Türk laboratuvarlarında geliştirilen ve şu ana kadar yapılan denemelerde diğer virüs ve bakterilere karşı olumlu sonuçları elde edilen "Türk Işın Tedavisinin" Covıd-19 bakterisine yapılan uygulamada ise bu bakterilerin 2-3 saniye arası bir sürede tamamen imhasını sağladığı bu sayede hastaların kısa zamanda hastalıktan kurtulabileceğini söyledi.  

Corona’yı 3 Saniyede Yok Ediyor

Haber Merkezi- Aralık ayından bu yana Çinden tüm dünyaya yayılan Corona virüsü 5 bin kişinin ölümüne neden olurken dünya da onunla baş edecek karşı tedbir almaya çalışıyordu. Nihayet sonuca ulaşılmaya başlandı. Türk bilim İnsanlarının yoğun gayreti ile virüsü 3 saniyede yok edebilecek tıbbi ve bilimsel bilimsel bulguya ulaşıldığı duyuruludu.  Konu ile ilgili olarak, Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç açıklama yaptı. Açıklamaya göre, Rd Global/Invamed tarafından Covıd-19 isimli koronavirüsüne karşı Türk laboratuvarlarında geliştirilen ve şu ana kadar yapılan denemelerde diğer virüs ve bakterilere karşı olumlu sonuçları elde edilen "Türk Işın Tedavisini" kamuoyuna duyurdu.
 "Bakterileri 2-3 Saniye Arasında İmha Ediyor"
Covıd-19 benzeri viral ve mikrobiyal enfeksiyonlarda kan ve vücut boşluklarına yerleşen zararlı organizmaların genellikle antibiyotikler ve anti-viral ilaçlarla tedavi edilmeye çalışıldığını kaydeden Dinç, yaptığı açıklamada; Ancak yeni geliştirilen sistemin bir kateter yardımı ile damar yoluna yerleştirilen ultraviyole ışığın özellikle kanda bulunan enfeksiyonları temizlemek için kullanılması ile gerçekleştirildiğini belirterek bu şekilde hem damar yolları hem de akciğer içerisine uygulanabilen ultraviyole ışığın, Influenza A ve B virüslerini tamamen yok ettiği, "bacillus stearothermophilus" bakterisine yapılan uygulamada ise bu bakterilerin 2-3 saniye arası bir sürede tamamen imhasını sağladığı bu sayede hastaların kısa zamanda hastalıktan kurtulabileceğini söyledi.  
Dinç, hastalık sürecinde tüm ülkenin tek yürek olması gerektiğini, bu dönemin ancak birlik beraberlik ve destek ile yürütülebileceğini ifade eden Dinç; yeni geliştirilen tedaviyi talep eden ve klinik araştırma izni sağlayan her otoriteye ücretsiz şekilde sağlayacağını ifade etti.