GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 18:52   Güncelleme : 20-02-2021 19:38

Çöp Konteynırındaki Yangın Bir Konuyu Öne Çıkardı

Mithat Ünal-Anamur Göktaş Mahallesi Akdeniz Caddesi, Akdeniz Camii istikametinde Haci Latif Caddesi  kavşağındaki çöp kanteynırına atılan geri dönüşüm maddeleri yangına neden oldu.

Çöp Konteynırındaki Yangın Bir Konuyu Öne Çıkardı

Mithat Ünal-Anamur Göktaş Mahallesi Akdeniz Caddesi, Akdeniz Camii istikametinde Haci Latif Caddesi  kavşağındaki çöp kanteynırına atılan geri dönüşüm maddeleri yangına neden oldu. Dün akşam saatlerinde meydana gelen yangında, geri dönüşüm maddeleri kül oldu. Sıfır Atık projelerinin gündemde olduğu bu günlerde halen çöp konteynırına atılan geri dönüşümler, hem vatandaşların, hem de çevrecilerin tepkilerine neden olurken, manzarayı gören vatandaşlarda, bu tür vakalara karşı tepkisiz kalmıyor. Yanan konteynırın fotoğrafını çekerek gerek basınla, gerekse kendi sosyal medya sayfalarında paylaşarak konunun önemine dikkat çekiyorlar.
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ta yaklaşık 2 ay önce hayata geçirdiği sıfır katı atık projesi ile hedeflerinin hem atıkları ayrıştırarak geri dönüşüm yolu ile ekonomiye kazandırmak, hem de cadde ve sokaklarımızı bu tür manzaralardan kurtarmak olduğunu söylemişti.  Kılınç’ın bu yaklaşımına hassasiyet gösterenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Yanan konteynırın fotoğrafını çekerek konuya dikkat çeken bu vatandaşımız gibi. Konteynırda çıkan yangın bir vatandaşın müdahalesi ve itfaiyenin gelmesi ile söndürüldü.