GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 16:08

Çocuklar Dünya Müzik Günü’nü kutladı

Eğlence dolu KidZania Çocuklar Ülkesi, minik müzikseverleri 21 Haziran Dünya Müzik Günü kapsamında Zuhal Müzik iş ortaklığıyla hayata geçirdiği özel programla ağırladı. Etkinlikte birçok gösteri gerçekleşirken çocuklara farklı enstrümanları deneyimleme fırsatı da sunuldu.

Çocuklar Dünya Müzik Günü’nü kutladı

Çocukların beceri ve ilgi alanlarına göre 67’den fazla aktivite ve 100’den fazla rolü deneyimleme imkânı bulduğu KidZania İstanbul’da, çocuklar her yıl 21 Haziran’da kutlanan ve dünya çapındaki en büyük müzik etkinliklerinden biri olan Dünya Müzik Günü’nü hep birlikte tecrübe etti. İlk defa 1982 yılında Paris’te kutlanan Dünya Müzik Günü, günümüzde yüz yirmiyi aşkın ülkede şenliklerle kutlanırken, KidZania İstanbul’da da eğlence müzikle birlikte doruk noktasına ulaştı.

21 Haziran Dünya Müzik Günü, KidZania İstanbul’da Zuhal Müzik iş ortaklığıyla gerçekleşen özel programla kutlandı. Etkinliklere katılan tüm çocuklar unutulmaz anlar yaşama imkânı buldu. KidZania Tiyatrosu’nda seyircilerin de aktif rol alabildiği “Masallarla Jazz” etkinliğinin ardından çocuklar KidZania Meydanı’nda yapılan “Yeteneğini Keşfet” gösterisinde gitar, davul, piyano ve keman gibi enstrümanları eğitmenler eşliğinde deneyimledi. Günün ilerleyen saatlerinde ise tüm katılımcılarla eğitmenler eşliğinde “Beden Perküsyon” gösterisi gerçekleştirildi.

AdminAdmin