GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 15:12   Güncelleme : 29-05-2023 18:36

Çin'li Araştırma Heyetinden Silivi'ye “Tarım" Ziyareti

Çin’in Sichuan Eyaleti Suning şehri Belediye Başkanı Mr. Jing Lin ve beraberindeki araştırmacı heyet, Başkan Yılmaz’ı ve TÜRAM’ı ziyaret etti.

Çin'li Araştırma Heyetinden Silivi'ye “Tarım

Çin’in Sichuan Eyaleti Suning şehri Belediye Başkanı Haberleri">Başkanı Mr. Jing Lin ve beraberindeki araştırmacı heyet, Başkan Yılmaz’ı ve TÜRAM’ı ziyaret etti. Silivri Belediyesinin tarım projeleri hakkında bilgiler verilen heyet ile ayrıca bilimsel deneyler, tarım teknolojilerinin uygulanması, tarım teknolojilerinin dönüşümleri ve Silivri’de organik tarım üssü kurulması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’de öncü, önder ve örnek tarım projelerine imza atan Silivri Belediyesi, tarım konulu araştırmalar gonebet  yapmak üzere Çin’den ülkemize gelen önemli misafirleri ağırladı. Çin’in Sichuan Eyaleti Suning şehri Belediye Başkanı Mr. Jing Lin ve beraberindeki araştırmacı heyet, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Eşref Efendi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşmede Başkan Yılmaz, heyete Silivri Belediyesinin tarım projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Heyet daha sonra, Silivri Belediyesi Gümüşyaka Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezini (TÜRAM) ziyaret etti. TÜRAM yetkilileri heyet ile tarım teknolojilerinin uygulanması, bilimsel deneyler ve tarım teknolojilerinin dönüşümleri konusunda görüş alışverişi yaptı. Heyet ile ayrıca Silivri’de organik tarım üssü kurulması konusunda karşılıklı gonebet giriş istişarelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi