GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2022 13:36   Güncelleme : 12-01-2022 13:36

ÇİGDER’den  Genel Kurul Sonunda  24 Gazeteciye Onur Belgesi  

HABER MERKEZİ- Kısa adı ÇİGDER olan Çukurova İnternet gazetecileri Derneği bir dönem daha görev yapacak olan yeni yönetim ve denetim kurullarını seçti.  ÇİGDER’in kurucu üyesi  Kurucu üye olarak yaptığı katkılardan dolayı 24 kişiye onur belgesi verildi.  

ÇİGDER’den  Genel Kurul Sonunda  24 Gazeteciye Onur Belgesi  

HABER MERKEZİ- Kısa adı ÇİGDER olan Çukurova İnternet gazetecileri Derneği bir dönem daha görev yapacak olan yeni yönetim ve denetim kurullarını seçti.  ÇİGDER’in kurucu üyesi  Kurucu üye olarak yaptığı katkılardan dolayı 24 kişiye onur belgesi verildi.  
Adana, Mersin, Osmaniye, Niğde ve Hatay illerinde örgütlü, Kısa adı ÇİGDER olan Çukurova İnternet gazetecileri Derneği 4. dönem genel kurulu ÇİGDER Binasında gerçekleşti. Çok sayıda üyenin katıldığı genel kurulda, yeni seçilen yönetim kuruluna sunulmak üzere,  "İnternet Basınını Özendirme Yarışması"nın hayata geçirilmesi" yönünde bir de tavsiye kararı alındı. Dernek Başkanı Azmi Ertan açılış konuşmasında, İnternet basınının tartışılmaz etkisi bütün dünyada bilinmesine rağmen, yerel ölçekte kendilerini yok sayan zihniyetin çağdaşlıktan uzak bir görüntü verdiğini söyledi.
Ertan; "Bakıyorsunuz bugün Adana'da tirajı en yüksek olan bir günlük yazılı basının bayi satışı 300-500 arasında. En küçük bir internet gazetesinin okunma sayısı ise on binler seviyesinde. Bu tablo net biçimde ortada iken belediyelerin desteği ters orantıda. Yazılı basın, Adana başta olmak üzere hemen her komşu kent belediyeleri tarafından küçümsenmeyecek rakamlarla hem de aylık periyodlarla desteklenirken, internet basınını sadece 'bülten hamalı' olarak görülmesini kabul etmeyeceğiz" diye konuşan Azmi Ertan, "Artık yeter! Bundan sonra hiç bir makam sahibinin İnternet gazetecilerini, 'biz haber göndeririz onlar nasıl olsa yayınlar' mantığı ile hareket etmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesinden İnternet gazetecilerinin yasal talepleri olduğunu bunu da, yazılı olarak Başkan Zeydan Karalar'a ilettiklerini söyleyen Ertan, daha sonra şu ifadelere yer verdi: "İzleyip göreceğiz. haklı taleplerimiz dikkate alınmaz ise, bizi 'maraba' olarak görenlere gereken hatırlatmayı yapabilecek güçte olduğumuzu da göstereceğiz, bundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır."

Konuşmalardan sonra 'İnternet Basınına Katkı Sağlayan Gazetecilere 'Onur Belgesi takdim edildi.

Onur belgesi alanlar

Yalçın ARSLAN, A.Halim ÖZTOPRAK, Ercan KOÇ, Ersin SUCU, Filiz BİŞKİN, Hüseyin YETİŞ, İsa EKİCİ, İsmail USTA, Kemal SONER, Mehmet ÖZLER, Hüseyin ZORKUN, Ömer ALPDOĞAN, Ramazan YAYGIN, Resul BOZKURT, Yücel ÜSTÜN, Gizem KARA, Abit TAŞÇILAR, Fatma TEKBAŞ, Türkeş MANGA, Ayşegül ŞİNGİRİK, Gökmen OĞUR, Ali DENİZ.

Tek liste ile gidilen oylama sonucu Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu

Azmi ERTAN - Ramazan YAYGIN- İsa EKİCİ- Mehmet TURAÇCI - Filiz BİŞKİN- Resul BOZKURT  ve Türkeş MANGA'dan oluşurken,

Denetim Kurulunda ise şu isimler yer aldı:

Ömer ALPDOĞAN - Yücel ÜSTÜN- Mehmet ÖZLER - Fatma TEKBAŞ -Yalçın ARSLAN

İnternet Basını özendirme jurisi

1-YALÇIN ARSLAN

2-İSMAİL USTA

3-KEMAL SONER

4-ABİT TAŞÇILAR