GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2020 19:06   Güncelleme : 15-07-2020 19:10

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’tan 15 Temmuz Mesajı

Haber Merkrzi-Çifteler Belediye Başkanı MHP’li Kadir Bıyık, 15 Temmuz FETÖ Terör Örgütünün kalkıştığı haindarbe girişimi ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’tan 15 Temmuz Mesajı

Haber Merkrzi-Çifteler Belediye Başkanı MHP’li Kadir Bıyık, 15 Temmuz FETÖ Terör Örgütünün kalkıştığı haindarbe girişimi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Bıyık Mesajında; “15 Temmuz 2016 tarihinde FetullahçıTerörÖrgütü (FETÖ)’ye bağlı TSK içinde yuvalanmış ihanet şebekesi tarafından Milletimiz ve Devletimizin şanlı ordumuza verdiği imkânlar kullanılarak askeri darbe girişiminde bulunulmuştur.
 Bu hain kalkışmanın neticesinde 250 vatan evladımız şehit olmuş 2196 vatandaşımız yaralanmış ayrıca Ülkemiz maddi ve manevi olarak da büyük bir zarara uğratılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Ergoğan’ınönderliğinde, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dik duruşu ve desteği, vatansever askerlerimiz, emniyet teşkilatımız ve kahraman vatandaşlarımızla kalkışma durdurulmuş tüm dünyanın gözü önünde, Türk Milleti demokrasiye ve halkın iradesine sahip çıkmış ve ihanet hareketini birlik bütünlük içinde bertaraf ederek, Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğünü ve Vatanseverliğini tüm dünyaya ispat etmiştir.
O günden sonra 15 Temmuz “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.
15 Temmuz da, Milletimiz tıpkı Çanakkale de, Kurtuluş savaşındaolduğu gibi tarih yazmıştır. Vatandaşlarımız sokaklara dökülmüş korkusuzca tankların önündedurmuş, şanlıbayrağımızlakurşunlarınönüne siper olmuşlardır. Türk Milleti Milli İradeyihiçe sayanlara hesaba katmadıkları unuttukları bir şeyi hatırlatmıştır, Egemenlik Kayıtsız ŞartsızMilletindir!Türk Milleti hiç bir zaman dış mihrakların oyununa  gelmemiş, boyun eğmemiş, bağımsızlığındanödünvermemiştir. Bundan sonra da vermeyecektir!
Öyle bir vatan ki Milletimiz birlik ve beraberliği bozulmayacak, şanlıTürkBayrağıgöklerden inmeyecek, Ezanlarımız minarelerde dinmeyecektir. “ Demokrasi ve Milli Birlik Günü̈” 'nün önemini kavrayarak kimselerin oyununa gelmemeli özelliklegençlerimizinaraştırmaları, okumaları vatan hainlerine karşı her daim uyanık olmaları en büyük arzumuzdur. Rabbim ülkemizi vatan hainlerinden korusun, muhafaza etsin. 15 Temmuz gecesi canlarını hiçe sayarak ortaya koyan başta Kahraman Şehidimiz Ömer Halis Demir’i, ÇiftelerlihemşehrimizŞehidimiz Fatih Dalgıç’ı ve tüm Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyor, Gazilerimizin sağlıklı, huzurlu bir ömürgeçirmelerini diliyorum.” Dedi.