GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 15:55

Christopher James Maxwell, Türkiye’de

Soyut sanat akımında son dönemin ön plana çıkan isimlerinden Christopher James Maxwell, Türkiye’ye geldi.

Christopher James Maxwell, Türkiye’de

Soyut sanat akımında son dönemin ön plana çıkan isimlerinden Christopher James Maxwell, Türkiye’ye geldi.

Venedik Sanat Festivali’nde dikkat çeken sanatçılar arasında yer alan Maxwell’in özel koleksiyonu Corniche İstanbul Tasarım Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Anthony Bourdain, Jackson Pollock, Charles Bukowski, Bob Dylan gibi duyusal sanatçılardan etkilendiğini belirten Maxwell sanatla ilişkisini “Seyahatlerimde tanık olduğum, yaşadığım çılgın ve kaotik olayları, hislerimi parlak renklerle yeniden yaratabildiğimi fark ettim. Adeta hayatım boyunca farklı kültürlerden özümsediğim her şey hayata geçmek istiyor gibiydi. Enerjiyi serbest bıraktığımda sanat eserleri ortaya çıkmaya başladı.” şeklinde özetliyor.

Yeni Zelanda’da küçük bir kasabada büyüyen Christopher James Maxwell çok genç yaşta evinden ayrılarak Uzak Doğu’ya gitti. Dünyayı dolaşmaya, yeni, farklı kültürler, renkler, koku ve tatlar keşfetmeye karar veren Maxwell, Çin, Hindistan, Brezilya, Güneydoğu Asya, İngiltere, Türkiye başta 60’dan fazla ülkede yaşam sürdü. Yaklaşık 2 ay kadar İstanbul’da kalacak olan sanatçı, yılsonunda Amsterdam’a dönerek bir sonraki yolculuğu için hazırlanacak.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi