SİYASET
Giriş Tarihi : 21-12-2019 23:03   Güncelleme : 22-12-2019 00:29

CHP’nin İlçe Başkanı Deniz Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Anamur İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Yıldız Düğün Salonu'nda şölen havasında gerçekleşti. Kongreye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP ilçe ve mahalle yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri STK'lar, Anamur İYİ Parti ve Yönetimi, Demokrat Parti ve Yönetimi,Sadet Partisi ve Yönetimi katıldı. 196 oy kullanan delege sayısı 169 geçerli oy sayısı 155 oy ile Durmuş Deniz’in ilçe başkanlığına seçildi.

CHP’nin İlçe Başkanı Deniz Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Anamur İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Yıldız Düğün Salonu'nda şölen havasında gerçekleşti. Kongreye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP ilçe ve mahalle yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri STK'lar, Anamur İYİ Parti ve Yönetimi, Demokrat Parti ve Yönetimi,Sadet Partisi ve Yönetimi katıldı. Hüseyin Bektaş’ın divan başkanlığını yaptığı olağan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından gündem konuşmaları yapıldı ve tebrik edici fakslar okundu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer bir konuşma gerçekleştirdi.  Şenliğimize hoş geldiniz diyerek konuşmaya başlayan Seçer yaptığı konuşmasında birlik beraberliğin altını çizerek ''sen ben o değil bir olmalıyız'' dedi.
Anamur CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır yaptığı konuşmada ise ; ''Kongremizin partimize,ilçemize ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.Partimize katıda bulunan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Büyükşehir Belediye Başkanımızın seçilmesinde katkıda sunduk ama ilçemiz ittifaklardan kaynaklı ilçe belediyesini alamadık.Bundan sonra yapacağımız şey bir sonraki seçimde de Anamur Belesiyesini kazanmak'' dedi.
 İlçe Başkan Adayı Ziraat Mühendisi Durmuş Deniz konuşmasında;
 İlçe Örgütleri, Partimizin omurgası durumundadır. Sorumlulukları çoktur. Partimizi çok çalışarak iktidara taşıyacak organlardır. O nedenle bu güne kadar Anamur İlçe Örgütümüzde görev yapmış tüm Gönüllülerimize, Üyelerimize, Yöneticilerimizle Başkanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Güçlü örgüt güçlü yönetim anlayışıyla değerli delege arkadaşlarımızla birlikte, “sen” “ben” demeden “biz” diyerek yola çıkıyoruz. Siyaset yapmak isteyen tüm CHP’li arkadaşlarımın kolayca siyaset yapabilecekleri bir CHP Yönetimi oluşturuyoruz. Gün birbirimizi dinleyip, anlayarak, barış içinde İktidara yürüme günüdür. Ben buradan hepinize çağırıda bulunuyorum; Geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları lütfen unutalım, Kırgınlıkları, Küçük hesapları bir kenara bırakalım. Sizleri kucaklaşıp gücümüzü birleştirerek iktidar olmak için çalışmaya çağırıyorum. Bizlerle kol kola, yorulmamak, bıkmamak üzere mücadeleye hazır mısınız? Teşekkürler ederim. Yolumuz açık olsun. Allah yardımcımız olsun. Kongremiz Başarılara, Hayırlara vesile olsun inşallah.'' Dedi. Daha sonra seçime geçildi. Anamur Cumhuriyet Halk Partisi’nin en yaşlı Çaltıbükü Mahalle deleğesi 71 yaşındaki Zahide Şahin'in oy kullanması esnasında dikkatler onun üzerinde yoğunlaştı.71 yaşındaki deleğeye öncelik vererek ilk oyu ona kullandırıldı.71 yaşındaki Zahide Şahin oy kullanmasının ardından Durmuş Deniz ile hatıra fotografı çekildi.  Yönetim Kurulu üyelikleri ise Aziz Aslan, Latife Aslan, Mesude Beşlik, Hacı Büyükdeniz, Arif Çakırcı, Adil Demir, Ebru Deniz, Ufuk Katık, Güven Kocabıyık, Mustafa Müftüoğlu, Gürcü Nuhut, Okan Özdemir, Remzi Öz, Selime Toprak Sönmez Yedek Yönetim Kurulu üyeleri; Şemsi Çetin, Mehmet Deniz, Ali Kütük, Halil Yıldız, Ergun Doğan, Mevlüt Toker, Cem Kaya, Erdoğan Öz, Hacı Hasan Toslak, Ahmet Bayar, Halil Çiçek, Duran Baz, Mustafa Deniz ve Cemil Gündüz İl Kongre Delegeleri ise; Durmuş Deniz, Alaittin Mert, Selahattin Orhan, Ahmet Aslan, Ahmet Hilmi Kaya, Mesut Güven, Arif Ceylan, Sevilay Akça, Mustafa Özgür, Ahmet Kaya, Tahsin Ünlü, Ali Haydar Kılıç, Mustafa Çetin, Seyfettin Ankay, Mahir Kaya, Hüseyin Akın, Bülent Ak, Şevket Erkan, Ali Arslan Ulu, Ahmet Güzel, Salim Oktan, Ahmet Yiğit, Laçin Özcan, Deniz Akçelik, Muhittin Tok ve Özkan Poçulu. Oy verme işleminin sonunda tek listeyle yapılan seçimde toplam delege sayısı 196 oy kullanan delege sayısı 169 geçerli oy sayısı 155 oy ile Durmuş Deniz’in ilçe başkanlığına seçildi.