GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 13:50

CHP’li Torun: “İktidar ucuz pazarlamacı gibi milleti kandırıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sosyal Konut Projesi’ne ilişkin açıklamasında; “Dağ fare doğurdu. Fiyatlar daha bir gün geçmeden zamlandı. Bunun adı ucuz pazarlamacı gibi milleti kandırmaktır.” dedi.

CHP’li Torun: “İktidar ucuz pazarlamacı gibi milleti kandırıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sosyal Konut Projesi’ne ilişkin açıklamasında; “Dağ fare doğurdu. Fiyatlar daha bir gün geçmeden zamlandı. Bunun adı ucuz pazarlamacı gibi milleti kandırmaktır.” dedi.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı fiyatları yalanladığını iddia eden Torun, “TOKİ Başkanı, 2+1 konut fiyatının 608 bin lira değil, büyükşehirlerde 780 bin lira olacağını, Çevre Bakanı 3+1 konutların 850 bin lira değil, büyükşehirlerde 950 bin lira olacağını söyledi. Vatandaş hangisine inanacak?” diye sordu.

“İktidar, ucuz pazarlamacı gibi”

CHP'li Torun, Sosyal Konut Projesi ile ilgili “Bunun adı ucuz pazarlamacı gibi milleti kandırmaktır. Bu demek oluyor ki şimdi vatandaşın ödeyeceği taksit tutarları da artacak. Sözleşmeler imzalandığında bu tutarlar daha da değişecek. Üstelik taksitler her yıl iki kere memur maaşlarına göre zamlanacak. Ayrıca dar gelirli vatandaş 1 yıl taksit ödedikten sonra evine girebilecek.” ifadelerini kullandı.

“Niye bunları vatandaşa anlatmadın?”

Açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik, “Müjde diyerek açıklama yaparken, niye bunları vatandaşa anlatmadın, niye gerçekleri vatandaştan gizledin? Bilerek mi vatandaşa yalan söyledin, yoksa yine mi kandırıldın?” ifadesini kullanan CHP’li Torun, “Bu iktidar açıkça, ev sahibi olmak umuduyla başvuru yapan yüz binlerce vatandaşı, fiyat oyunlarıyla kandırmıştır.” dedi.

“Bu iktidardan millete fayda gelmez”

CHP’li Torun, “Vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Ne yaptığını bilmeyen, kendi vatandaşına yalan söyleyen bir iktidardan bu millete fayda gelmez. 20 yıldır ‘kira öder gibi ev sahibi olacaksınız’ diyen ancak vatandaşı ev taksiti öder gibi kira ödemek zorunda bırakan bu iktidardan, bu millete fayda gelmez.” ifadesinde bulundu.

İktidara geldiklerinde yürütecekleri çalışmalardan bahseden CHP’li Torun, “İnşallah biz geldiğimizde, iktidarın tüm bu ayıplarına son vereceğiz. Vatandaşı sadece TOKİ konutlarına mahkum etmeyecek, her ailenin istediği yerden ev sahibi olabileceği bir gelir dengesini sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

“Başvuran vatandaşlarımız müsterih olsun”

CHP’li Torun, Sosyal Konut Projesi kampanyasına başvuran vatandaşların müsterih olmasını söyleyerek, “İlk seçimlerden sonra biz geldiğimizde bu projeyi iktidarın vadettiğinden daha kısa sürede tamamlayacağız. Projedeki olumsuzlukları ortadan kaldıracak, başvuran vatandaşlarımızın daha uygun koşullarda ev sahibi olmasını sağlayacağız.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi