GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 15:12

CHP'li Şahin: ″Erdoğan halka değil kendine fahiş zam yaptı.″

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yüzde 40 oranında zam yapılacağı hakkında konuştu.

CHP'li Şahin: ″Erdoğan halka değil kendine fahiş zam yaptı.″

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, TBMM Başkanlığı'na sunulan ek bütçe maaşlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yüzde 40 oranında zam yapılacağını belirterek, "Yıllarını bu ülkeye veren emeklinin maaşı 2.500 TL, Erdoğan'ın maaşı ise 141 bin 453 TL." dedi.

Halkı anlamak için halktan biri olmak gerektiğini belirten Şahin, "AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılı bütçe kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifini TBMM’ye sundu. Kanun teklifindeki detay acı vericiydi çünkü Recep Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle en son ocak ayında artan maaşına yüzde 40,4 oranında zam yaptı ve 141.453 TL'ye yükseltti. Halk açken, yiyecek ekmek bulamazken, insanlar çöpten meyve, sebze toplarken, asgari ücretli, emekli ek maaş zammı diye serzenişte bulunurken Erdoğan halka değil kendine fahiş zam yaptı. Her zaman diyoruz. İktidar halkın halinden anlamaz. Onlar başka Türkiye'de yaşıyorlar. Onlar sefalet nedir, açlık nedir bilmiyorlar, vatandaşı da görmüyorlar. Halka yüksek yerden bakıyorlar. İşte bu yüzden halkı düşünmeden hareket edip, halkı daha da fazla açlığa, sefalete sürüklüyorlar." şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin