GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:09

CHP'Lİ ÖZKOÇ'TAN BIDEN'A ″SOYKIRIM″ TEPKİSİ: ″KABUL ETMİYOR, ŞİDDETLE KINIYORUZ″

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için "soykırım" ifadesini kullanmasına, "Kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemize karşı yapılmış olan iftiraları savunanlar, hiç kuşkusuz geçmişte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'nden gereken en sert cevabı alacaktır" sözleriyle tepki gösterdi..

CHP'Lİ ÖZKOÇ'TAN BIDEN'A ″SOYKIRIM″ TEPKİSİ: ″KABUL ETMİYOR, ŞİDDETLE KINIYORUZ″

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için "soykırım" ifadesini kullanmasına, "Kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemize karşı yapılmış olan iftiraları savunanlar, hiç kuşkusuz geçmişte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'nden gereken en sert cevabı alacaktır" sözleriyle tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Biden'ın "soykırım" açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla kınadı. Özkoç, "ABD Başkanı Biden’ın 1915’te yaşanan acı olayları 'soykırım' olarak nitelemesini kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemize karşı yapılmış olan iftiraları savunanlar, hiç kuşkusuz geçmişte olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'nden gereken en sert cevabı alacaktır" dedi.