GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 13:36

CHP'li Deniz: ″Kadına uygulanan şiddete ve tüm şiddetlere son vereceğiz″

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP'li Deniz: ″Kadına uygulanan şiddete ve tüm şiddetlere son vereceğiz″

RİZE - 25.11.2022 - HİBYA - CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP'li Deniz, mesajında şunları söyledi:

"Bugün Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Bugün aynı zamanda Kadına yönelik şiddete karşı ortak mücadele ve dayanışma günü. Ülkemizde ve dünyanın her yerinde kadına yönelik şiddet uygulanıyor. Cinayet, tecavüz, taciz, aşağılama , ötekileştirme, ayrımcılık yaygın bir şekilde devam ediyor. Kadına yönelik Şiddet artık geleneksel hale dönüşmüş. Şiddet sadece Kadına yönelik mi.? Elbette ki hayır.

Aslında Kadına yönelik şiddeti besleyen ve ortadan kalkmasını engelleyen toplumsal yapımızdaki “gücü az olana yönelik şiddetin” kendisidir.

Gücü olmayan herkes , arkası olmayan herkes, politik düşüncesi farklı olan, inancı farklı olan herkes egemen güç ve kişilerin baskısı altında.

Yirmi yıllık AKP iktidarı Kadına yönelik şiddetin ve cinayetin ve çocuk evliliklerinin rekorlar kırdığı bir dönem oldu. Artık kadına yönelik şiddete son temenni sloganlarını bir kenara bırakıp 
20 yıldır Kadına Yönelik şiddetin ve cinayetin en çok yaşandığı AK Parti iktidarına son vereceğiz ve ; kadına yönelik şiddeti ve tüm şiddetleri ortadan kaldıracağımız toplumsal bir yapıyı inşa edeceğiz demenin zamanıdır."


Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi