GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2020 15:33

CHP’li Demirağ’dan Asgari Ücret Değerlendirmesi

Mithat Ünal-CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, açıklanan asgari ücreti değerlendirdi. Demirağ, açıklanan ücretin yoksulluk sınırının altında olduğuna dikkat çekti.

CHP’li Demirağ’dan Asgari Ücret Değerlendirmesi

Mithat Ünal-CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, açıklanan asgari ücreti değerlendirdi. Demirağ, açıklanan ücretin yoksulluk sınırının altında olduğuna dikkat çekti. Asgari ücret maratonu sona erdi, 2021 yılı için belirlenen asgari ücret 2 bin 825 lira oldu. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücretle ilgili CHP’li Demirağ, belirlenen ücrete tepki gösterdi.
“Kimin Neyine Yetecek?”
TÜRK-İŞ tarafından kasım ayında açıklanan yoksulluk sınırına dikkat çeken Demirağ, “Daha geçen ay yapılan araştırmalarda yoksulluk sınırının 8 bin 197 TL olduğunu gördük. Yani Türkiye yoksulluk içerisinde. Asgari ücret ise 2 bin 825 lira olmuş. Halkımızın yüzde 60’ının asgari ücretle geçimini sağlamaya çalıştığını düşününce bu rakam milyonlarla dalga geçmekten başka bir şey değil. Kimin neyine yetecek bu ücret? Barınma, ulaşım, iletişim, eğitim, sağlık, yeme ve içme günlük 94 TL yani. Bozdur bozdur harca!” ifadelerini kullandı.