SİYASET
Giriş Tarihi : 26-11-2019 11:11   Güncelleme : 26-11-2019 12:39

CHP’li Başarır: “ İktidarın Sorunları İle Halkın Sorunları Örtüşmüyor!”

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Başarır, yapımı devam eden Çukurva Hava limanı üzerinden hükumete yüklendi

CHP’li Başarır: “ İktidarın Sorunları İle Halkın Sorunları Örtüşmüyor!”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Başarır, yapımı devam eden Çukurva Hava limanı üzerinden hükumete yüklendi. Özellikler işçilerin 3 aydır maaş alamalarına tepki gösteren Başarır konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Çukurova Bölgesel Havalimanı’ndaki işçilerimiz, 3 aydır maaş alamadıkları ve dolayısıyla evlerine ekmek götüremedikleri için haklı olarak eylem yapmaktadırlar.

İşçilerin paralarının ödenmediği bir havalimanı zaten bitmez. Hükümet yetkilileri, her seferinde çıkıp sırf seçim yatırımı amacıyla gelişi güzel havalimanının açılış tarihlerini vereceklerine, bölgeye gidip orada yaşanan sıkıntılara baksınlar. 3 aydır işçilerimiz evlerine eli boş gidiyor. Yazık değil mi? Bugün bir işçimiz 50 metre yüksekliğindeki vincin tepesine çıkıp intihar etmek istedi. Tek dertleri evlerine ekmek götürmek.

Ne yazık ki iktidarın gündemindeki sorunlar ile sorunları örtüşmüyor. İktidarın gündeminde işçi yok, çiftçi yok, esnaf, memur, emekli yok. Suni gündem yaratmakla meşgul olan ülke yöneticilerinin gerçek gündemle, halkın gündemiyle ne zaman ilgileneceklerini merak ediyorum.” Dedi.