GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 10:50   Güncelleme : 25-05-2021 10:55

CHP KADIN KOLLARINDAN KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ

CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Avukat Oya Tekin, Adana'nın Kozan ilçesinde iki kadının öldürülmesine tepki gösterdi. Tekin, koronavirüs salgını sürecinde kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirterek, Kozan’da son olarak yaşanılanın sürecin kadın katliamına dönüştüğünü söyledi..

CHP KADIN KOLLARINDAN KADIN CİNAYETLERİNE TEPKİ

ALİ GÜRELİ


CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Avukat Oya Tekin, Adana'nın Kozan ilçesinde iki kadının öldürülmesine tepki gösterdi. Tekin, koronavirüs salgını sürecinde kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirterek, Kozan’da son olarak yaşanılanın sürecin kadın katliamına dönüştüğünü söyledi.

Kadına yönelik şiddet sarmalının her geçen gün arttığı bu süreçte Kozan’da iki kadının daha öldürülmesinin üzüntü verici olduğunu ifade eden Av. Tekin, "Kadın cinayetleri ve kadına şiddet, toplumumuzun her kesiminin kanayan yarasıdır. Töre, namus, kıskançlık, adına ne denirse densin, hiçbir kadın cinayeti mazur görülemez" dedi.

Tekin, şöyle konuştu:

“Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, hiçbir kadının öldürülmediği eşit ve özgür bir toplum umudumuz ve mücadelemiz kesintisiz devam edecek, sokaklarda, evlerde kadına şiddet artarken, AKP’li Bakan, bunu hoş görelim, alttan alalım diyor. Pes! Bu anlayışın iktidarda olduğu bir ülkede kadına şiddet önlenebilir mi?”

POMPALI TÜFEKLE ÖLDÜRÜLDÜLER

Kozan'a bağlı Eskikabasakal Mahallesi Müftü Mustafa Sokak'taki kanal mevkiinde park halindeki 01 AHG 364 plakalı otomobilin içinde ve bu aracın 100 metre ilerisinde pompalı tüfekle vurularak öldürülen iki kadın cesedi bulunmuş, güvenlik güçlerinin incelemesinde, öldürülen kadınların Tuğçe Duman (27) ve Suriye uyruklu Melek Elşemo (24) olduğu belirlenmişti.

Konuyla ilgili soruşturmada, jandarma ekiplerinin, olayla bağlantılı olduğu öne sürülen 2 kişiyi gözaltına aldığı bildirilmişti.