GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2020 11:02   Güncelleme : 11-01-2020 16:08

CHP ilçe başkanı Deniz’den basın bayramı ziyareti

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Anamur Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette Sosyal Medya ve Haberciliğin ayrı alanlar olduğuna dikkat çekildi.

CHP ilçe başkanı Deniz’den basın bayramı ziyareti

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Anamur Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Deniz ve beraberindeki partililer, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek günlerini kutladılar. Ziyarette, basın emekçilerinin her zaman yanlarında olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz, “10  Ocak’ın aynı zamanda  Tarımsal  Eğitim-Öğretimin  yıl   dönümü  olduğunu  belirterek, Toplumların iki  olmazsa  olmazı. Tüm  yaşanan  olumsuzluklara rağmen,doğru  haber verme,tarafsızlık,hukukun  evrenselliği ilkelerinden  ödün vermeden  çalışan,kamuoyunu  aydınlatmak  için  çalışan tüm basın emekçilerini  10  Ocak  Çalışan Gazeteciler  Bayramını  kutluyor,çalışmalarında  başarılar diliyorum.” Dedi. Özellikle sosyal medya da yaşanan bilgi kirliliğinin gazetecilik mesleğinden ayrı tutulması gerektiğini kaydeden Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler de siyasetçiler başta olmak üzere toplumun bu özgün habercilikle sosyal medyada yapılan yorumların  karıştırılmaması gerektiğini söyledi.   AGC Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Ünal da Sosyal Medya ile Haberciliğin birbirinden tamamen farklı alanlar olduğuna dikkat çekti. Gazetecilikle neden sonuç ilişkisinin her zaman belli kaideler içerisinde  bir birine bağlı olduğunu ve haberin de bu kaideler çerçevesinde yapıldığını anlatan Ünal, “Sosyal medyada bir olay, toplantı ve bir gelişme ile ilgili, o olayın veya gelişmenin, yer, zaman, mekan, sebep  ve sonuç ilişkisi ne bakılmaksızın, ve etik kurallar gözetilmeksizin yorumlar yapılıyor. Bu yorumlar, zaman zaman kişileri ve toplumun tamamını veya bir kesimini üzmektedir. Ayrıca genel anlamda aşırı bilgi kirliliğine neden olmaktadır. O anlamda sosyal medya ile gazeteciliğin bir birinden ayrı tutulması gerekir.” Dedi.