GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2020 12:01   Güncelleme : 07-11-2020 12:15

Çevreye Kim Sahip Çıkacak?

Haber Merkezi- Anamur Kocaçay kenarına moloz dökülmesi, çevreciler başta olmak üzere vatandaşı çileden çıkardı. “Çevreyi ihlallerini hangi kuruma bildireceğiz.” Diyen vatandaş, Dragon ırmağına moloz döküldüğünü gören çevre sakinleri bu olumsuzluğu şikayet edecek kurumlar ulaşamadığından şikayetçi.

Çevreye Kim Sahip Çıkacak?

Haber Merkezi- Anamur Kocaçay kenarına moloz dökülmesi, çevreciler başta olmak üzere vatandaşı çileden çıkardı. “Çevreyi ihlallerini hangi kuruma bildireceğiz.” Diyen vatandaş, Dragon ırmağına moloz döküldüğünü gören çevre sakinleri bu olumsuzluğu şikayet edecek kurumlar ulaşamadığından şikayetçi. İskele Mahallesinde Dragon ırmağına yakın oturan vatandaşlar ırmağı sürekli kirletildiğini, bu olayla ilgili de aradıkları kurumlara ulaşamadıklarını belirttiler.
Muhattap Bulamıyoruz
Moloz dökülmesinin Kocaçayın hem yeşil çevresi, hem de eko canlılık için bir katliam olduğunu dile getiren çevre sakinleri,  ilgili tüm kurumları aradıkları halde muhattap bulamadıklarını dile getiriyorlar. Konunun açık bir çevre katliamı olduğunu kaydediyorlar. Bu katliamın bir an önce durdurulması gerektiğinin altını çizen çevreciler, Anamur Belediyesi, Kaymakamlık, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere çevre dostu herkesi görece davet ediyorlar.  Gazeteci Tahsin Ünlü’nün objektilflerine takılan bu görüntüler ise Kocaçayın çevresinde olup biteni bütün çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.