GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 23:20

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Anamur’a 250 Konteyner

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe yoluyla, Anamur’a, tanesi 2 bin ile 250 TL olan 250 çöp konteyneri aldıklarını söyledi. Kılınç,Böylece Anamur Belediyesi’nin kasasından 500 bin TL paranın çıkmasını engellemiş olduklarını kaydetti ve Bakan ve bürokratlara Teşekkür etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Anamur’a 250 Konteyner

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe yoluyla, Anamur’a, tanesi 2 bin ile 250 TL olan 250 çöp konteyneri aldıklarını söyledi. Böylece Anamur Belediyesi’nin kasasından 500 bin TL paranın çıkmasını engellemiş olduklarını kaydeden Kılınç; “Göreve geldiğimiz günden bu yana, 10 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaparak 10’unu hibe yöntemi ile 32 aracı  ile envantere dahil etmeyi başardık.  Geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 250 adet çöp konteyneri temin ederek Anamur Belediyesi’ne yaklaşık 500 bin TL tutarında hibe desteği kazandırdık.” Dedi.
Anamur’un ve Anamur Belediyesi’nin sorunlarını çözmek için bir ayağının sürekli Ankara’da olduğunu belirten Başkan Kılınç; ‘’ 30 yıllık siyaset hayatımızı ve bürokratik ilişkilerimizi kentimizin ve belediyemizin eksiklikleri tamamlamak üzere kullanıyoruz. Çok şükür hangi kapıyı çalsak eli boş döndürmüyorlar. Ankara’da ne varsa, Anamur’a taşımayı planlıyoruz. Piyasada tanesi 1500-2000 TL olan çöp konteynırlarımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan temin ederek Belediyemizin kasasından 500 bin TL'ye yakın bir paranın çıkmasını engelledik. Başta Sayın Bakanımız Murat Kurum olmak üzere, ilgili daire başkanlarımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.’’ İfadesini kullandı.