TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-11-2020 20:02   Güncelleme : 22-11-2020 20:37

Cep Telefonu ve Tabletler Çocukların Hayal Gücünü Öldürüyor

Cep telefonundaki ayrıntılar, insana faydalı olduğu kadar, özellikle çocuklarda olumsuz etkiler bırakıyor. Uzmanlar bunun sınırlanması gerektiği görüşünde.

Cep Telefonu ve Tabletler Çocukların Hayal Gücünü Öldürüyor

Cep telefonundaki ayrıntılar, insana faydalı olduğu kadar, özellikle çocuklarda olumsuz etkiler bırakıyor. Uzmanlar bunun sınırlanması gerektiği görüşünde.Günümüzde kullanımı 7 yaşındaki çocuklara kadar inen cep telefonları, gerek donanım ve gerek yazılım özellikleri ile çok amaçlı hale getirilirken, bu durum her yaştan mübtelaların ortaya çıkmasına neden oluyor. Günümüzde Koronavirüs salgını nedeni ile evde kalan çocuklar oyun alanlarından mahrum kalınca telefonlara sarılıyorlar. Gününün çoğunluğunu telefon ve ttabletlerle geçiren kişilerin hayal kurma ve düşünme yeteneğini kaybettiğini söyleyen uzmanlar,  ebevenlerin bu konuda hassas olması gerektiğini vurguluyorlar. 

Yoğun olarak telefon ve tabletlerle oynayan çocuklarda davranış bozukluğu, hareket problemleri ve agresif bir karakterin oluştuğu gözlemlenirken, çevrelerindeki insanlarla da iletişim kyramıyorlar.