GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:28   Güncelleme : 25-04-2021 08:08

ÇAVUŞOĞLU'NDAN BIDEN'A ″SOYKIRIM″ TEPKİSİ: TEK DAYANAĞI POPÜLİZM OLAN BU AÇIKLAMAYI TÜMÜYLE REDDEDİYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada "soykırım" ifadesini kullanmasına, Türkçe ve İngilizce olarak, “Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz” tepkisini gösterdi..

ÇAVUŞOĞLU'NDAN BIDEN'A ″SOYKIRIM″ TEPKİSİ: TEK DAYANAĞI POPÜLİZM OLAN BU AÇIKLAMAYI TÜMÜYLE REDDEDİYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada "soykırım" ifadesini kullanmasına, Türkçe ve İngilizce olarak, “Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz” tepkisini gösterdi.

ABD Başkanı Biden'ın 1915 olayları yıldönümünde yaptığı yazılı açıklamada "soykırım" ifadesini kullanmasına tepkileri sürüyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "soykırım" ifadesinin kullanılmasına, "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz.’ Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz" sözleriyle tepki gösterdi. 

Çavuşoğlu'nun, Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı açıklama şöyle: 

"Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz.’ Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz."

"Words cannot change or rewrite history.' We have nothing to learn from anybody on our own past. Political opportunism is the greatest betrayal to peace and justice. We entirely reject this statement based solely on populism."