GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 20:57   Güncelleme : 25-03-2021 13:51

Can dostlar İçin Mersinden İzmir’e Yürüyor

Mithat Ünal-Mersin’in Erdemli İlçesi’nden çıkarak İşkence gören, ayakları kesilen ve çeşitli işkencelerle öldürülen hayvanların yaşam hakları için yola koyulan dizi ve sinema oyuncusu Hayvan Hakları Savunucusu 64 yaşındaki Semih İğdigül, bin 200 kilometre yol kat ederek İzmir’e varmayı hedefliyor.

Can dostlar İçin Mersinden İzmir’e Yürüyor

Mithat Ünal-Mersin’in Erdemli İlçesi’nden çıkarak İşkence gören, ayakları kesilen ve çeşitli işkencelerle öldürülen hayvanların yaşam hakları için yola koyulan dizi ve sinema oyuncusu Hayvan Hakları Savunucusu 64 yaşındaki Semih İğdigül, bin 200 kilometre yol kat ederek İzmir’e varmayı hedefliyor. Önce, hayvanların yaşatılması için İzmirde açlık orucuna giren Muharrem Akbburak Kardeşime uğrayacağım, onu da alıp kanser ve alzaymır hastası anama bu kötü insanları şikayet edeceğim.” Diyen İğdigül, Candostlar için ise  “Onlar yaşamak istiyor, biz de yaşatmak istiyoruz.” Diyerek üzüntüsünü ve tepkisini dikle getirdi. 4 günde yaklaşık 150 kilometre yürüyerek Mersin’in Bozyazı ve Anamur İlçelerine  varan İğdigül, günlük ortalama 40 kilometre yol kat ederek bir ayda İzmir’e varmayı hedefleyen Semih İğdigül, “Her ley Canlar için.” Diyerek yürüyüşünün amacını dile getiriyor.

Yaşamak İstiyoruz,Yaşatmak İstiyoruz
Kıyafetinin üzerine yazdırdığı ‘Yaşamak İstiyoruz.’ Afişi ile yoluna devam eden İğdigül;” Erdemli’den başlayan ve muz cenneti Anamur’da virgülünü koyduğum, İzmir’e kasdar olan yürüyüşüm, Sizler sayesinde destekler göre göre, yolumuzda devam ediyoruz. Şiddete son,katliamlara son, tecavüzlere son, ayak bacak kesmelere  diyoruz. İnsanlığı vicdan ve merhamete davet ederek, Erdemli’den İzmir’e, açlık grevinde olan, yine bu canlar için Muarrem Kardeşimi ziyarete gidiyorum. Ona destek vermeye gidiyorum, O nu da alıp, O, 85 yaşındaki anacığımın elini öpüp, kötü insanları şikayete gidiyorum.   “ dedi.  Yürüyüşünün asıl amacının hayvan haklarını korumak olduğunu kaydeden İğdigül,”Bu hayvanları artık mal olarak, görmeyelim. Can bunlar can. Bunlar oyuncak değil. Bunlar karne hediyesi değil. Bunlar sağa sola atılacak şeyler değil. Can olduğu için bu kanunun da artık bir an önce bizim şartlarımızla değişmesini istiyoruz. N’olur Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın İçişleri Bakanıma,  Sayın büyüklerime yalvarıyorum. N’olur şu canları da beraber yaşatalım.”dedi.  Semih İğdigül, yoluna devam ederken; “Yaşamak istiyoruz. Yaşamak. Bizde yaşatmak istiyoruz.” Siyerek amacını ortaya koydu.