SİYASET
Giriş Tarihi : 02-01-2021 11:25   Güncelleme : 02-01-2021 11:32

Çalışmalarımızı 99 Yıl Önceki İnanç Ve Kararlılıkla Sürdüreceğiz

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin’in İşgalden Kurtuluşunun 99’uncu Yıldönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Seçer Mesajında; "Çalışmalarımızı 99 Yıl Önceki İnanç Ve Kararlılıkla Sürdüreceğiz." dedi.

Çalışmalarımızı 99 Yıl Önceki İnanç Ve Kararlılıkla Sürdüreceğiz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 3 Ocak Mersin’in işgalden kurtuluşunun 99’uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Başkan Seçer mesajında; “3 Ocak; Mersin için, Mersinliler için onur ve gurur günüdür. Mersin halkı, bundan tam 99 yıl önce vatanımızın her karış toprağında olduğu gibi, işgale asla teslim olmayacağını, kimsenin esaretine boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.  Pandemi dolayısıyla hep birlikte kutlayamasak da zafer günümüzün coşku ve heyecanını Mersinliler olarak her an kalbimizde ve bilincimizde yaşıyoruz. Bu anlayış içinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Mersinliler Mersin'e sahip çıkınız’ veciz sözünü rehber edinerek çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.  3 Ocak’ın bağımsızlık ruhu; daima çalışmayı, üretmeyi ve yarınlara kalıcı eserler bırakmayı zorunlu kılıyor. Bu ilkelerin ışığında, 99 yıl önceki inanç ve kararlılıkla çalışacak, Akdeniz'in incisi güzel kentimizin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda daha çok gelişmesi, kalkınması ve hak ettiği yeri alması için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.
 Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını, tüm aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tüm vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluk dolu yarınlar diliyorum.” 
ifadelerine yer verdi.