EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-12-2020 18:36

Büyükşehirden Yılbaşı Öncesi Halka Hal Kart Jesti

​​​​​​​Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart’ınAralık ayı tutarlarını, yeni yıla günler kala hesaplara yatırdı.11 bin 146 dar gelirlinin faydalandığı Halk Kart’lara Aralık ayı için toplam 1 milyon 302 bin TL yatırıldı.

Büyükşehirden Yılbaşı Öncesi  Halka Hal Kart Jesti

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi, Halk Kart’ınAralık ayı tutarlarını, yeni yıla günler kala hesaplara yatırdı.11 bin 146 dar gelirlinin faydalandığı Halk Kart’lara Aralık ayı için toplam 1 milyon 302 bin TL yatırıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen ve 11 bin 146 dar gelirli ailenin gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılayan Halk Kart’ın Aralık ayı tutarları hesaplara yatırıldı. 
Tutarlar yeni yıl öncesi hesaplara yatırıldı
11 bin 146 dar gelirli yurttaşın faydalandığı Halk Kart’laraAralık ayı için toplam 1 milyon 302 bin TL yatırıldı.Vatandaşlar, yeni yıl öncesi hesaplarına yatırılan tutar ile temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Halk Kart anlaşması olan bakkal ve yerel marketlerin listesine Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi www.mersin.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor. Halk Kart uygulaması sayesinde hem dar gelirli yurttaşların gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak tanınırken, hem de pandemi sürecinde zor durumda olan bakkal ve yerel marketlere katkı sağlanması amaçlanıyor.