SİYASET
Giriş Tarihi : 17-09-2022 20:12   Güncelleme : 18-09-2022 19:23

Büyük Birlik Partisi Anamur İlçe Başkanı Aslan Güven Tazeledi

Mithat ÜNAL- Mersin’in Anamur İlçesi’nde Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanlığına görevi Hüseyin Demir’den devralan Mustafa Kemal Aslan getirildi.

Büyük Birlik Partisi Anamur İlçe Başkanı Aslan Güven Tazeledi

Mithat ÜNAL- Mersin’in Anamur İlçesi’nde Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanlığına görevi Hüseyin Demir’den devralan Mustafa Kemal Aslan getirildi. Yıldız Düğün Salonu’nda Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser ve partililerin katılımı ile gerçekleşen olağan üstü kongreye, Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Büyük birlik Partisi İl Başkanı Murat Tuncer, siyasi parti  İlçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Kemal Aslan sözlerine salonu selamlayarak başladı Aslan ; “Kongremizi şereflendiren tüm dava arkadaşlarımı en içten, en halisane duygularımla kucaklıyorum. Dost düşman herkes şahittir ki, Büyük birlik Partisi dik yaşayan, dik duran ve Allah’tan başkasından korkmayan, inandıklarının gereğini yapan  dava adamlarının partisidir. Bizim dava arkadaşlarımız, şartlar ne olursa olsun, inançlarını, milletin ve devletin menfaatlerini bütün hesapların üzerinde tutan, fedakar vatan evlatlarıdır.” Dedi. Büyük Birlik Partisi mensupları, Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları olma sıfatını ve bunun gururunu taşıyan siyasetin kirletemediği insanlar olduğunu kaydeden Mustafa Kemal Aslan, “Bizler sadece siyaset yapmıyoruz. Bir emaneti taşıyor ve büyük bir ailenin değerlerini koruyoruz.” Dedi.
Büyük Birlik Partisi’nin  İl Başkanı Murat Tuncer ise ağırlıklı olarak kendi öz geçmişinden bahsetti ve Büyük Birlik Partisi’nin Mersinde ilerlemesi için ilçe başkanları ve ekibi teşkilatla  çalışmaya devam edeceğini söyledi.  
KANALANAMUR BÜYÜKBİRLİK PARTİSİ KONGRESİNİN TAM YAYINI 

Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser konuştu. Öncelikle Büyük Birlik Partisi eski genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edildiğini söyledi. Bunu Türkiye’den birçok siyasetçi akademisyen ve kıdemli gazetecilerin dahi görmezden geldiğini iddia eden Keser, Türkiye büyük Millet Meclisinde Yazıcıoğlu’na düğmesini ilikleyerek yaklaşan CHP eski genel Başkanı Rahmetli Deniz Baykal’ın büyük bir devlet adamlığı gösterdiğini söyledi. Yazıcıoğlu’nun Türki Cumhuriyetlerinin liderleri ile birebir görüşerek dertlerini ve sorunlarını dinlediğini ve bu diyalogların ardından ortak çözüm yollarının arandığını kaydeden Keser, iç siyasetten bahsederken de Türklüğün bir üst kimlik olduğunu, kürt,laz, çerkez, alevi, sünni, herkesin kardeş olduğunu ve bu üst kimlik altında toplandığını kaydetti. Keser, bu görevi Mustafa Kemal Aslan’ın üstlenmiş olmasından oldukça memnun olduğunu ve Aslan  ile ilk görüşmesinde de bu davayı sonuna kadar savunacağına inandığını da sözlerine ekledi. 
 

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Mustafa Kemal Aslan delegeler tarafından  tekrar İlçe Başkanlığına getirilerek güven tazeledi. Mustafa Kemal Aslan’ı salona gelerek en büyük destekleyenlerden birisi ile babası Ak Parti Belediye Meclis üyesi ve eski Ak Parti İlçe Başkanı Şinasi Aslan oldu.  Aslan’ı Eski İlçe Başkanlarından Ramazan Çelik verdiği röportajda, Aslan’a başarılar diledi.  Böylece İlçe Başkanlığına Aslan getirilirken yönetim kurulu üyeleri, Mehmet Ali Topşar,  Zihniye Haznedaroğlu, Mustafa Marşap, Güner Poyraz, Hayrettin Aydın, Cem Şerbetçioğlu, Ebru Şimşek, Ayşe Özcan, Sabriye Başarık ve Ahmet Haber getirildi.
 
 

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi