KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-03-2021 10:10   Güncelleme : 22-03-2021 10:16

BUCA BELEDİYESİ'NDEN ŞİİR GÜNÜNDE AŞIK VEYSEL DİNLETİSİ

Buca Belediyesi, unutulmaz halk ozanı Aşık Veysel’i Dünya Şiir Günü’nde andı. Şair Vedat Araz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen çevrimiçi konserde, Aşık Veysel’in eserleri Bucalılarla, türkü ve şiir severlerin evlerine konuk oldu..

BUCA BELEDİYESİ'NDEN ŞİİR GÜNÜNDE AŞIK VEYSEL DİNLETİSİ

Buca Belediyesi, unutulmaz halk ozanı Aşık Veysel’i Dünya Şiir Günü’nde andı. Şair Vedat Araz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen çevrimiçi konserde, Aşık Veysel’in eserleri Bucalılarla, türkü ve şiir severlerin evlerine konuk oldu.

Sanatın ve sanatçının pandemi sürecinde yanında olan Buca Belediyesi, Türkiye’nin unutulmaz halk ozanı Aşık Veysel’i şiirlerle, türkülerle andı.

21 Mart Dünya Şiir Günü etkinlikleri kapsamında, Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri'nde yer alan konferans salonunda gerçekleştirilen konser, Buca Belediyesi’nin Facebook hesaplarından çevrimiçi olarak yayınlandı.

Şair Vedat Araz’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen konserde, müzisyenler Öznur Korkmaz, Hüseyin Kurtulmaz ve Zafer Güler sahne aldı.  Aşık Veysel’in ölümsüz eserlerini seslendiren sanatçılar, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.