EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-06-2020 23:22   Güncelleme : 16-06-2020 00:49

Bu Gurur Türkiye’nin

Mithat Ünal-Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları(BUEK) Başkanı Enver Yücel, iş dünyasının küresel düzeydeki en prestijli ödülü olarak kabul edilen  “Dünya Yılın Girişimcisi” programındaki halk oylamasında, ilham veren girişimciler listesinde zirveye çıktı. Ernst & Young tarafından gerçekleştirilen program, Dünya basın ve televizyonları ile, Ulusal basın ve televizyonlarımızda geniş yer buldu.

Bu Gurur Türkiye’nin

Mithat Ünal-Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları(BUEK) Başkanı Enver Yücel, iş dünyasının küresel düzeydeki en prestijli ödülü olarak kabul edilen  “Dünya Yılın Girişimcisi” programındaki halk oylamasında, ilham veren girişimciler listesinde zirveye çıktı. Ernst & Young tarafından gerçekleştirilen program, Dünya basın ve televizyonları ile, Ulusal basın ve televizyonlarımızda geniş yer buldu. Türkiye’nin Gururu olarak nitelenen “Dünya Yılın Girişimcisi” ödülü ile ilgili olarak Anamur Uğur Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Bayram ve Anamur Uğur Ortaokulu Müdürü Kadir Uysal tarafından yapılan ortak açıklamada; “Eğitimi dünyanın çözülmesi gereken en önemli sorunu olarak kabul eden BUEK Başkanı Sayın Enver Yücel, yarım asırdır yurt içi ve yurt dışında yalnızca eğitim alanında yatırım yapan ve eğitimde yenilikçi, çağdaş ve bilimsel temelleri benimseyerek ‘geleceğin sorunlarını çözecek’ nesiller yetiştirmeyi hedefleyen önemli bir girişimci, önemli bir eğitimcidir. Ülkemizde, kolej, kampus ve üniversiteler şeklinde zincirleri bulunan Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumlarının yurt dışında da birçok ülkede üniversiteleri bulunmaktadır. Genel merkezimizde bulunan güçlü yönetim-eğitim kadrosu ile zincir okullarda bulunan yönetim-eğitim kadroları bir bütün olarak hareket etmektedir. Ortak zümrelerde oluşturulan ve geliştirilen programlar bütün okullarımızda birlikte uygulanmaktadır. Öğretmenlerin gelişimi için her yıl eğitim seminerleri  yapılmaktadır. Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları kendi öğretmenlerinin gelişimini sağlarken aynı zamanda diğer eğitim kurumlarının kadrolarına da ücretsiz-gönüllü olarak eğitim vermektedir. Bu ödül Sayın Enver Yücel’in almış olduğu ilk ödül değildir. Sayın Yücel ‘2014 Küresel Eğitime Katkı’,  ‘2017  Global Eğitime Liderlik’ gibi çok sayıda prestijli ödülün sahibi bir girişimci-eğitimcidir.
Deneyimli ve güçlü kadrosu ile Uğur Okulları Anamur Kampüsü olarak parçası bulunduğumuz zincirin güçlü bir halkası olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimini destekleyen birçok yenilikçi program uygulamaktayız. Zorlu bir süreçten başarı ile çıkan çocuklarımız bir hafta ara ile yeni bir sınavla karşı karşıyalar. Gerek okulumuz öğretmenlerinin gerekse ailelerinin büyük özveri ve destekleri ile çocuklarımızın bu sınava hazır olduklarını biliyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özellikle toplumsal olarak güzel şeyleri özlediğimiz bir dönemde Anamur’a yeni Türkiye birincilikleri armağan etmek istiyoruz.” İfadelerine yer verildi.