SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-10-2020 10:47   Güncelleme : 23-10-2020 10:54

Bu Firmadan Taşra’ya Nitelikli Eğitim

Haber Merkezi- Türkiye'nin köklü sağlık ürünleri şirketlerinden TN Farma, nitelikli eğitim materyallerini çocuklarla ücretsiz olarak buluşturma hedefiyle ''Kukya'' isimli sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Bu Firmadan Taşra’ya Nitelikli Eğitim

Haber Merkezi- Türkiye'nin köklü sağlık ürünleri şirketlerinden TN Farma, nitelikli eğitim materyallerini çocuklarla ücretsiz olarak buluşturma hedefiyle ''Kukya'' isimli sosyal sorumluluk projesine imzaattı. TN Farma, Kukya markası ile ürettiği hijyen ürünlerinin gelirleriyle eğitim materyalleri oluşturuyor ve dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz ürün gönderimi yapıyor.
 TN Farma Sağlık Ürünleri San. Tic. ve Ltd. Şti. ''Kukya''projesini 2018 yılında hayata geçirdi. Kukya markasıyla üretilen şampuan ve dezenfektan ürünleri  ''1 Satın Al 1 Ver'' ilkesiyle satışa sunuluyor. Satın alınan her ürün dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Kukya ürünleri sayesinde çocuklar, yaşamlarında hijyenin önemi ile ilgili bilinçlendiriliyor. Proje kapsamında çocuklar için eğitim materyalleri oluşturuluyor.
Kukya'nın sosyalmedya hesaplarından yayınlanan eğitici temalarla çocuklara, ailelere, öğretmenlere hitap eden dijital içerikler üretiliyor. Nitelikli eğitimin ayrım olmaksızın, herkese sürdürülebilir şekilde ulaştırılmasını hedefleyen Kukya; Baykuş, İskelet, Mumya, Maskeli, Mikrop ve arasa karakterlerinden oluşuyor. Kukya'nın çıkış noktası olan kültürel mirasımız kuklalar, hem temelbilimleri öğretmeye hem de hayal gücünü geliştirmeye yardımcı ve eğitime oldukça katkı sağlıyor. Her biri farklı eğitici özellikler barındıran bu karakterler çocukların eğitim arkadaşları oluyor ve çocuklar Kukya ile öğreniyor.