MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-05-2019 10:59   Güncelleme : 04-05-2019 09:42

Bu Düğünün Gelini de Damadı da Astsubay

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde Astsubay Hülya Şenci ile Astsubay İbrahim Hanedar dillere destan bir düğünle dünya evine girdiler. Amasya Alay Komutanlığında görevli gelin ve damat, Yeşilyurt Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı Anamur Anadolu Lisesi’nde yapılan düğünde gönüllerince eğlendiler. Gelin ve Damat, samimi ve içten sergiledikleri dansları davetlileri de mesh etti.

Bu Düğünün Gelini de Damadı da Astsubay

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde Astsubay Hülya Şenci ile Astsubay İbrahim Hanedar dillere destan bir düğünle dünya evine girdiler. Amasya Alay Komutanlığında görevli gelin ve damat, Yeşilyurt Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı Anamur Anadolu Lisesi’nde yapılan düğünde gönüllerince eğlendiler. Gelin ve Damat, samimi ve içten sergiledikleri dansları davetlileri de mesh etti. Gelin Hülya Şenci, düğün sırasında zaman zaman duygulu anlar yaşasa da mutluluğu her halinden belliydi. Gelin ve damadın kına merasimi de görülmeye değerdi. Ortaya getirilen mumu kim söndürürse evde onun sözü geçer esprisine kendisini fazla kaptıran damat İbrahim Hanedar, tam mumu üfleyeceklerdi ki gelinin ağzını kapatınca espriler peş peşe geldi.
Davetliler alkışlarla mumu gelinin söndürdüğünü ifade ettiler. Gelin ve Damadın kına sonundaki kuğu dansı da görülmeye değerdi. Damat İbrahim Hanedar çok mutlu olduğunu söyleyerek sözü kısa kesti. Gelin Hülya Şenci ise hem evden çıkan ilk kız ve gideceği evinde ilk gelini olmanın kendisi için b ir ayrıcalık olduğunu söyledi.
Duygusal bir an yaşadığını ama güzel bir duygu olduğunu söyleyen Gelin Şenci; “ Kardeşlerimden, annemden, güzelim Anamur’umdan ayrılacağım bir nevi. O benim zoruma gitti. Annem olsun kardeşlerim olsun, Uçuyorum yani bir daha geri gelemeyeceğiz. Ama kendi yuvamı kurduğum içinde mutluyum.” Dedi. Hanginiz şanslısınız sorusuna ise gelin ve damat, ‘İkimizde şanslıyız.’ Diyerek yanıt verdiler. Astsubayların ikinci düğünü ise 05 Haziran 2019 Çarşamba günü damadın Amasya Cumhuriyet Mahallesi Yeni Yol Caddesindeki evlerinin önünde gerçekleştirilecek.