YEREL
Giriş Tarihi : 03-05-2019 11:30   Güncelleme : 03-05-2019 14:16

Bu Alan Liman İçin Ulaştırma Bakanlığına Devredilecek

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçe Belediyesi Mayıs Ayı Belediye Meclisi, bu yıl açılması planlanan ve KKTC ile Anamur arasında bir geçiş kapısı olacak olan Anamur İskelesinin karasal kısmı ile bağlantıyı sağlayacak olan bölgedeki yerini Ulaştırma Bakanlığına devretme kararı aldı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç başkanlığında yapılan toplantıda 12 madde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Bu Alan Liman İçin Ulaştırma Bakanlığına Devredilecek

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçe Belediyesi Mayıs Ayı Belediye Meclisi, bu yıl açılması planlanan ve KKTC ile Anamur arasında bir geçiş kapısı olacak olan Anamur İskelesinin karasal kısmı ile bağlantıyı sağlayacak olan bölgedeki yerini Ulaştırma Bakanlığına devretme kararı aldı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç başkanlığında yapılan toplantıda 12 madde görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Oturum öncesi Ankara da yaptığı temaslarla ilgili Belediye Meclisini bilgilendiren Başkan Kılınç, Anamur İçme suyu projesi için 15 milyon lira hibe sözü aldıklarını aktardı. Gündemin en önemli maddesi ise İskelenin kara bağlantısındaki belediye taşınmazının ulaştırma bakanlığına devrinin görüşülmesi oldu.
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Yalıevleri Mahallesindeki Anamur Belediyesine ait 277,3 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz için 2019 Ocak ayı başında yaptığı talep belediye meclisinde oylamaya sunuldu. Oylama öncesi bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İskelenin çalışabilmesi için bu yeri devretmek zorunda olduklarını söyledi.  5. Gündem maddesinin komisyona devredilmesi oy birliği ile kabul edildi. Oturumda Anamur Belediyesinin 2018 Mali yılı bütçe kesin hesabının Mahalli idareler ve Bütçe yönetmeliği gereği mecliste görüşülmesi de oy birliği ile kabul edildi.  Meclis Toplantısında Araç parkındaki bazı araçların yenilenmesi için kredi alınması konusunda da meclis oy birliği ile Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a yaklaşık 7 milyon liralık yetki verdi. Oturum dilek ve temennilerin ardından Pazartesi günü ikincisi gerçekleştirilmek üzere kapatıldı.