SPOR
Giriş Tarihi : 25-06-2019 17:59   Güncelleme : 26-06-2019 18:07

Briç Yaz Kampında Kupa Sahiplerini Buldu

Mithat Ünal- Bozyazı da bu yıl 6.sı yapılanTürkiye Briç Federasyonu U-16 Briç Yaz kampı başarılı bir şekilde tamamlandı. Mavi Bayraklı Anemurion Hotelde başlayan kampa, 75 genç sporcu katıldı. Bu yıl 6. sı yapıldı. 12 takım karşılaştığı 2019 TBF U16 Briç Yaz Kampına ülkemizin çeşitli illerinden 16 yaş altında çocuklar katıldı. Bu yaz ülkemizi Norveç'te temsil edecek Milli Takımımız da bir eğitim ve hazırlık dönemi geçirdiği kampta, aynı zamanda U16 kategorisinde 12 takımın katılımı ile Türkiye Şampiyonası yapıldı.

Briç Yaz Kampında Kupa Sahiplerini Buldu

Mithat Ünal- Bozyazı da bu yıl 6.sı yapılanTürkiye Briç Federasyonu U-16 Briç Yaz kampı başarılı bir şekilde tamamlandı. Mavi Bayraklı Anemurion Hotelde başlayan kampa, 75 genç sporcu katıldı. Bu yıl 6. sı yapıldı. 12 takım karşılaştığı 2019 TBF U16 Briç Yaz Kampına ülkemizin çeşitli illerinden 16 yaş altında çocuklar katıldı. Bu yaz ülkemizi Norveç'te temsil edecek Milli Takımımız da bir eğitim ve hazırlık dönemi geçirdiği kampta, aynı zamanda U16 kategorisinde 12 takımın katılımı ile Türkiye Şampiyonası yapıldı. Şampiyonada, birinciliği Denizli Çivril'den katılan Çiwyork takımı kazanırken ikinciliği Zonguldak Ereğli'den katılan İsimsizler takımı, üçüncülüğü de Osmaniye Kadirli'den katılan Kadirli Akıl Oyunları Merkezi (KAOM) takımı kazandı.
 16 yaş altı Milli Takım antrenörü Tuncay Altun "Çok iyi bir kamp donemi geçirdik. Hem Milli Takımımız için iyi bir hazırlık fırsatı oldu hem de diğer genç sporcularımız için heyecan dolu büyük bir şampiyona gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra briçe yeni başlayan 15 kişilik bir grubumuz vardı. Eğitmenlerimiz ile onların da temel eğitimini tamamladık ve sporumuza yeni bireyler kazandırdık. Briç ülkemizde yeni tanınıyor ama özellikle ilkokul ve ortaokul yaş grubunda büyük bir ilgi oluşmaya başladı. Çocuklarımızın sanal oyunlardan böyle güzel bir takım ve akıl sporuna yönlenmesini toplumumuz açısından mutluluk verici olarak görüyorum. Federasyonumuzun bu konudaki çalışmalarının olumlu yansımalarını görmeye başladık" dedi. Kupaları takım kaptanlarına, Milli Takım antrenörü Tuncay Altun ve takım hocaları takdim etti. Kamp süresince zaman zaman deniz ve havuzun keyfini çıkaran öğrenciler, hem kampa katılmış olmanın hem de Bozyazı da güzel bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.
Bu yıl 6. sı yapılan ve12 takım karşılaştığı kampta  11 Hoca görev aldı.