GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2020 12:00   Güncelleme : 16-08-2020 12:19

Bozyazıda İki Noktada Çıkan Yangında, Muz Seraları Zarar Gördü

Mithat Ünal-Bozyazı Derebaşı ve Kaledibi mahallelerinde meydana gelen yangınlarda  muz seraları zarar gördü. Alınan bilgilere göre, öğleden önce saat 10:30 sularında kaldedibinde, öğleden sonra saat 14:00 sularında da Derebaşı Mahallesinde olmak üzere iki ayrı yerde makilik alanlarda yangın çıktı.

Bozyazıda İki Noktada Çıkan Yangında, Muz Seraları Zarar Gördü

Mithat Ünal-Bozyazı Derebaşı ve Kaledibi mahallelerinde meydana gelen yangınlarda  muz seraları zarar gördü. Alınan bilgilere göre, öğleden önce saat 10:30 sularında kaldedibinde, öğleden sonra saat 14:00 sularında da Derebaşı Mahallesinde olmak üzere iki ayrı yerde makilik alanlarda yangın çıktı. Her iki yangın, rüzgarında etkisi ile hemen yanındaki muz seralarına zarar verdi. Yangınlara, Bozyazı Orman İşletmesi arasözlerinin yanında, Bozyazı Belediyesi İtfaiye araçları da müdahale etti. Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz  olay yerinde incelemelerde bulunarak üreticilerin taleplerini aldılar.  Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, yangınların, rüzgarın etkisi ile temas eden yüksek gerilim hattının kıvılcım saçması sonucu meydana gelmiş olabileceğini söyledi.  Rüzgarın devam etmesi nedeni ile yangın riskinin de aynı şekilde sürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, bu nedenle belediye olarak Dikilitaş mesire yerinde mangal yapılmasını yasakladıklarını kaydetti. Yangınlarla ilgili soruşturmalar devam ederken, kesin çıkış sebeplerinin incelemelerden sonra ortaya çıkacağı kaydedildi.  
Gümüş:Üreticilerimiz Haklarını Hukuki Yollardan Arayabilir'

Yangınla ilgili değerlendirmede bulunan Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, öncelikle yangında zarar güren üreticilere geçmiş olsun dileklerini iletti.  Elektrikten çıkan yangınlar nedeni ile üreticinin yaz kış zarar gördüğünü kaydeden Gümüş, serasını sigorta yaptıran üreticilerin sigortaya, sigortasız sera sahibi üreticilerinde haklarını hukuki yollardan aramaları tavsiyesinde bulundu.