EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-11-2020 13:37   Güncelleme : 25-11-2020 13:59

Bozyazı Kavutu Marketlerdeki Yerini Alıyor

Mithat Ünal-Bozyazı Kavutunun bin yıllık serüveni coğrafya işaretini alarak sadece 50 gramı insan vücudunun bir günlük enerjisini karşıladığı yapılan deneyler ve müracaatların kabulü ile tesçilleniriken,  piyasa da ürünü kabullenmeye başladı. Bozyazı Kavutu, Türkiye Genelinde ve Dünyadaki internet siparişlerinin yanında, yerel marketlerdeki raflarda da yerini alıyor.

Bozyazı Kavutu Marketlerdeki Yerini Alıyor

Mithat Ünal-Bozyazı Kavutunun bin yıllık serüveni coğrafya işaretini alarak sadece 50 gramı insan vücudunun bir günlük enerjisini karşıladığı yapılan deneyler ve müracaatların kabulü ile tesçilleniriken, piyasa da ürünü kabullenmeye başladı. Bozyazı Kavutu, Türkiye Genelinde ve Dünyadaki internet siparişlerinin yanında, yerel marketlerdeki raflarda da yerini almıyor.
Daha birkaç ay önce nasıl bir ürün sorusunun cevabını arayan piyasada üretim sağlayıcısı DOKUDER şimdi de siparişlere yetişemiyor. Havaların soğuduğu kış mevsiminin vazgeçilmesi haline gelen Bozyazı Kavutu, gerek internette, gerekse yerel piyasadaki yerini almaya başladı. 
DOKUDER Başkanı Begüm Balcı, derneğin varlık sebebi olan yöresel kültür varlıklarımıza yeniden kimlik kazandırma ve piyasa oluşturulması Şimdilik Bozyazı Kavutunda kendisini buluyor. Bundan sonra ise Bozyazı ya özel el dokumalarını yaygınlaştırarak hayata geçirmeye çalışacaklarını söyledi. Sadece Bozyazı’ya özel anonim bir ürün anlamına gelen Bozyazı Kavutu, şimdi internet aracılığı ile Türkiye’nin 4 bir köşesine, Dünya üzerinde alıcı buluyor. Bozyazı Kavutu, yerel marketlerdeki raflarda da yerini almaya başlad
ı.