EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-06-2021 13:43   Güncelleme : 01-06-2021 14:44

Bozyazı HEM Hayat Boyu Öğrenmede 300 Ürün İle Stand Açtı

Mithat Ünal-Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu ve her yıl bir ilde yapılacak olan sergi serisinin ilki Mersin’den başlatıldı. Pandemi kuralları dikkate alınarak Pozsu Form önünde yapılan törene, Bozyazı Halk Eğitim Müdürlüğü sergiye, 17 usta öğretici kursiyerlerinin hazırladığı yaklaşık 30 çeşit ve 300 stand açtı.

Bozyazı HEM Hayat Boyu Öğrenmede 300 Ürün İle Stand Açtı

Mithat Ünal-Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu ve her yıl bir ilde yapılacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinin  ilki Mersin’den başlatıldı. Pandemi kuralları dikkate alınarak Pozsu Form önünde yapılan törene, Bozyazı Halk Eğitim Müdürlüğü usta öğretici kursiyerlerinin hazırladığı yaklaşık 30 çeşit ve 300 stand açtı.
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü  Adem Koca  ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Halkeğitim Müdürleri ve usta öğreticilerin katıldığı Sergide, 
15 Halk Eğitim Merkezi Sergide stand açtı.  Törende Mersin Valisi Ali İhsan Su, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda Hayat Boyu Öğrenmenin önemi ve sürekliliğinin sağlanmasına dikkat çekildi. Bu yıl ilki Mersinde gerçekleştirilen ve her yıl bir ilde yapılacak olan programda zoom üzerinden Türkiye genelindeki Halk Eğitim Müdürlükleri ile bağlantı sağlandı. Kursiyelerin belgelerinin verildiği Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri,  3 Haziran Perşembe günü sona erecek.