KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-09-2020 18:06   Güncelleme : 07-09-2020 18:12

Bozyazı da Bu Kulübe’nin Gizemi Sır Gibi Saklanıyor

Mithat Ünal-Mersin’in Bozyazı İlçesi D-400 karayolu üzerindeki bu ağaç kulübe, şimdilerde Bozyazı halkı da dahil, Antalya Mersin karayolunu tercih eden  yolcu ve sürücülerinde merak konusu oldu.   Balıkçı Barınağı yanında bulunan ve yaklaşık 5 ay önce başlanan inşaatında son aşamaya gelinen 2,5x3 metre alan ve tepe noktası yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki ağaç kulübenin ne işe yarayacağını soranların bir ay daha beklemesi gerekiyor.

Bozyazı da Bu Kulübe’nin Gizemi Sır Gibi Saklanıyor

Mithat Ünal-Mersin’in Bozyazı İlçesi D-400 karayolu üzerindeki bu ağaç kulübe, şimdilerde Bozyazı halkı da dahil, Antalya Mersin karayolunu tercih eden  yolcu ve sürücülerinde merak konusu oldu.   
Balıkçı Barınağı yanında bulunan ve yaklaşık 5 ay önce başlanan inşaatında son aşamaya gelinen 2,5x3 metre alan ve tepe noktası yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki ağaç kulübenin ne işe yarayacağını soranların bir ay daha beklemesi gerekiyor. Şimdilik isminin gizli tutulmasını isteyen ve kurumsal bir amaçla kullanılacağını söyleyen kulübenin imtiyaz hakkını üzerinde taşıyan görevli, çalışmalar tamamlandığında, bu kulübenin, Bozyazı hatta Anamur başta olmak üzere Mersin’inin Dünya üzerindeki tanıtımında önemli katkı sağlayacağını ifade etti.
Marifetin kulübede değil, kulübenin içerisinde teşhir edilecek olan üründe olduğunu kaydeden yetkili isminin açıklanması durumunda Bozyazı ve bölgemiz için hazırlanan sürprizinde kaçacağını söylüyor.  Anlaşılan inşaatı 5 aydır devam eden bu gizemli kulübenin sırrını öğrenmek için birkaç gün daha beklemek durumunda kalacağız. Bozyazı limanına bakan yüzünde bir pencere ve çatı kısmında üçgen şeklinde 4 cam aydınlatması olan kulübenin klima sistemi de tamamen doğal olacak.
Önünde küçük bir balkonu olan kulübenin yapımında kullanılan ağaçların ise yağmura ve sert iklime dayanıklı olduğu belirtilen kulübenin sağlamlığı konusunda ise  yapım sorumlusu Veysel Usta 40 yıl garanti veriyor.
Kaymakamlık, Belediye, Orman İşletme Müdürlüğünün izni ile konuşlandırılan Kulübenin görselliğine eklenilecek olan yöresel enstantanelerinde teşhir edilecek olan ürün kadar olmasa da kulübeyi ilgi odağı yapacağına kesin gözü ile bakılıyor.