GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2020 01:40   Güncelleme : 30-10-2020 01:52

Bozyazı Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladı

Vahdet Topçuoğlu-Bozyazı, Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlandı.

Bozyazı Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladı

Vahdet Topçuoğlu-Bozyazı’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunumuyla Başladı

Mersin’in Bozyazı ilçesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunma töreniyle başladı.
Bozyazı’da Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Bozyazı Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serhat Karakuş,İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, siyasi parti temsilcileri, gaziler, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı’na Kaymakam Alp  Eren Yılmaz  ve Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’nın  çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
“29 Ekim Türk milletinin tarih sahnesinde yeni bir devlet kurarak yerini aldığı gün”
Öte yandan, Bozyazı Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, 29 Ekim’in Türk milletinin tarih sahnesinde yeni bir devlet kurarak yerini aldığı gün olduğunu belirten Yılmaz, “Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük zaferlerle kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın, Cumhuriyet ile taçlandırılışının 97. yıl dönümüdür.

Ecdadımızın üstün gayret ve fedakarlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin en büyük ifadesidir.  Bu tarihi gün dolayısıyla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıkla milletimizin gönlünde taht kuran ve ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, Bozyazılı hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.