GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2020 11:38   Güncelleme : 12-06-2020 11:56

BOTAŞ Anamur Gazipaşa Alanya Manavgat Doğalgaz İhale Duyurusunu Yaptı

Anamur’a gelecek olan Doğalgaz ihalesinde son aşamaya gelindi. Botaş, internet sitesinde, ihalenin 1 Temmuz da yapılacağını duyurdu. Anamur’un yanında Gazipaşa, Alanya ve Manavgat ilçelerini de kapsayacak olan doğalgaz şebekesinin Etüd ve Detay Mühendislik Hizmetleri ihalesinin süreç olarak başlatıldığı kaydedildi.

BOTAŞ Anamur Gazipaşa Alanya Manavgat Doğalgaz İhale Duyurusunu Yaptı

Anamur’a gelecek olan Doğalgaz ihalesinde son aşamaya gelindi. Botaş, internet sitesinde, ihalenin 1 Temmuz da yapılacağını duyurdu. Anamur’un yanında Gazipaşa, Alanya ve Manavgat ilçelerini de kapsayacak olan doğalgaz şebekesinin Etüd ve Detay Mühendislik Hizmetleri ihalesinin süreç olarak başlatıldığı kaydedildi. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, başkanlığı döneminde doğal gazın gertirileceği sözünü vermişti.  Doğal gaz İhalesi 1 Temmuz’da gerçekleştirilecek. BOTAŞ’ın resmi sitesinde yapılan duyuruya göre, Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin Etüt ve Detay Mühendislik Hizmetleri ihalesi süreci başladı. Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Manavgat – Alanya – Gazipaşa – Anamur İlçeleri Doğal Gaz Boru Hattı Etüt ve Detay Mühendislik Hizmetleri ihalesi sürecinin başladığını resmen duyurdu. İşin ihalesi ise 1 Temmuz 2020 tarihinde Ankara Bilkent’te bulunan BOTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda açık ihale usulü şeklinde yapılacak. 280 kilometre uzunluğunda olacak doğal gaz boru hattı, Manavgat’tan başlayıp Anamur’a kadar uzanacak. İşi alan firma, Manavgat – Alanya – Gazipaşa – Anamur Doğal Gaz Boru Hattı’nı 450 günde tamamlayacak. Proje tamamlandığı zaman, doğal gaz dev borularla Anamur'a taşınacak.
BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yapılan duyuru, her üç ilçede de sevinçle karşılanıyor. Duyuruda ayrıca Manavgat – Alanya – Gazipaşa – Anamur Doğal Gaz Boru Hattı’nın ihale dokümanı da paylaşıldı. BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada, “Manavgat – Alanya – Gazipaşa – Anamur İlçeleri Doğal Gaz Boru Hattı Etüt ve Detay Mühendislik İşi Hizmet Alımı” işi için Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Mal ve Hizmet Alımı Yönetmeliği kapsamında Açık İhale Usulü ile ihaleye çıkılmıştır. İhalede son teklif verme tarihi ve saati 01.07.2020, 14.00’tür. Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler sebebiyle idaremizden ihale dokümanına ilişkin CD satışı olmayacaktır. İhaleye katılım sağlamak isteyen firmaların İhale dokümanı satış bedelini yatırması ve ihale dokümanını www.botas.gov.tr adresinden indirmesi yeterlidir” denildi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Bakan Çavuşoğlu; ‘Söz verdiğimiz gibi’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı açıklamada, Alanya, Gazipaşa ve Anamur için doğalgaz boru hattı yapılması konusunda söz verdiklerini vurguladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi bu projeyi de başlatacak olmanın müjdesini Antalyalı hemşerilerimize vermek istiyorum. Temmuz başında ihalesi yapılacak olan doğalgaz projesinin diğer aşamaları da hızlı bir şekilde ilerleyecek ve bu 4 ilçedeki hemşerilerimiz de doğalgaza kavuşmuş olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.