KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-06-2021 11:06   Güncelleme : 16-06-2021 11:10

BORNOVA'DA EN KISA GECEDE KISA FİLM ŞENLİĞİ 

Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO),  en kısa gecenin yaşandığı 21 Haziran’da, ulusal ve uluslararası yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkacak. BBFO’nun destek verdiği  filmlerin de yer alacağı etkinlik, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek..

BORNOVA'DA EN KISA GECEDE KISA FİLM ŞENLİĞİ 

HABER MERKEZİ-Bornova Belediyesi Film Ofisi (BBFO),  en kısa gecenin yaşandığı 21 Haziran’da, ulusal ve uluslararası yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkacak. BBFO’nun destek verdiği  filmlerin de yer alacağı etkinlik, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenlenecek “En Kısa Gece Kısa Film Gösterimi” etkinliğinde uluslararası film festivallerinden çok sayıda ödül kazanmış filmin de içinde bulunduğu 6 kısa film sinemaseverler ile buluşacak. Film seçkisinde Almanya, Amerika ve Kanada yapımı olan “Paper or Plastic / Kağıt ya da Plastik”, “The Man Who Lived On His Bike / Bisikletinde Yaşayan Adam” ve “Momentum” filmleri yer alıyor. Ayrıca 2020 yılında BBFO “Kısa Film Yapım Desteği” programı kapsamında proje danışmanlığı ve ekipman desteği verilerek çekimleri yapılan “Kızım Süper Kahraman Olacak”, “Cess” ve “Kök” filmlerinin de gösterimi gerçekleşecek.