GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-09-2022 10:12   Güncelleme : 25-09-2022 10:12

Bornova Belediyesi Ergene’de yaşanan imar sorununu çözdü

Bornova Belediyesi, Ergene Mahallesindeki 40 yıla yakın bir süredir yaşanan parselasyon ile ilgili imar sorunlarına sonlandırdı.  

Bornova Belediyesi Ergene’de yaşanan imar sorununu çözdü

Bornova Belediyesi, Ergene mahallesindeki 40 yıla yakın bir süredir yaşanan parselasyon ile ilgili imar sorunlarına sonlandırdı.  

Kentsel dönüşüm için yapılan çalışmaları 30 Ekim 2020 depreminden sonra hızlandıran Bornova Belediyesi, ilçenin merkez mahallerinden biri olan Ergene’de eski binaların bulunduğu alanda yaşanan imar sorununu çözdü. İmar planı uygulama sorunu nedeniyle 456 sokak üzerinde bulunan alandaki evlerini yenileyemeyen hak sahipleri Bornova Belediyesi aracılığıyla tapularına kavuştu. Alanın parselasyon planı Bornova Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi encümeninde onanarak, tescil edildi. Böylece 99 adada gerçekleşen  690 no'lu parselasyon planı ile yaklaşık 170 aileyi ilgilendiren sorun da tamamen çözülmüş oldu.

Bornova'da birikmiş olan sorunları ortadan kaldırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan İduğ, “Ekibimizle birlikte Bornova'yı iyileştirmeye ve büyütmeye devam ediyoruz. İlçemizde ihtiyaç duyulan kentsel yenileme, kentsel dönüşüm için çalışmalar yapıyoruz. Sorunlu olan alanlarda da sorunları çözerek olması gerektiği gibi ilerliyoruz. Bornova’da sorunlu alan kalmayacak. Tapularına kavuşan Bornovalılar adına da çok mutluyuz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi